event burgee venue burgee

Statkraft Junior Cup

Statkraft Junior Cup

Contents

Kvinner 17 �r Klasse

Sailed:9, Discards:2, To count:7, Entries:39, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL (15) 19 24 18 24 26 30 (15) 30 201 171  
2nd Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 20 26 21 (16) 22 22 (18) 30 21 196 162  
3rd Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK (18) 20 30 (17) 20 21 20 22 26 194 159  
4th Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 20 30 20 20 18 (4) 22 (10) 12 156 142  
5th Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF (0 DNC) 22 4 26 26 18 (2) 19 22 139 137  
6th Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L (9) 17 (12) 19 21 24 15 21 20 158 137  
7th Kvinner 17 �r Kristin Hjelstuen Oslo SSL 21 (0 DNC) (0 DNC) 30 30 0 DNC 9 26 16 132 132  
8th Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 24 14 22 22 19 (11) 11 (7) 18 148 130  
9th Kvinner 17 �r Kristin Sandeggen Alvdal IL 30 24 19 (0 DNC) (0 DNC) 12 20 20 0 DNC 125 125  
10th Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL (3) 16 14 15 12 30 (5) 12 17 124 116  
11th Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 26 (0 DNC) 18 8 (0 DNC) 17 1 13 24 107 107  
12th Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 14 12 15 (7) 11 (5) 21 17 15 117 105  
13th Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 17 13 10 14 (9) (1) 24 9 13 110 100  
14th Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 16 21 (4) 13 10 (0 DNC) 9 11 14 98 94  
15th Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 12 (2) 11 11 13 (10) 12 16 19 106 94  
16th Kvinner 17 �r Mari St�en Gussi�s Molde og Omegn IF/NTG-L 12 (0 DNC) (0 DNC) 12 15 16 26 0 DNC 0 DNC 81 81  
17th Kvinner 17 �r Synne Lindemark Asker SK/Team Statkraft OA 8 (0 DNC) (0 DNC) 6 14 14 14 8 0 DNC 64 64  
18th Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 12 18 1 9 16 (0 DNC) 6 1 (0 DNC) 63 63  
19th Kvinner 17 �r Mari Muan Meldal IL 13 9 17 22 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 61 61  
20th Kvinner 17 �r Helene St�ve Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord (0 DNC) 6 16 (0 DNC) 0 DNC 19 4 14 0 DNC 59 59  
21st Kvinner 17 �r Kristine Vognild Bjerke IL 22 10 26 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 58 58  
22nd Kvinner 17 �r Liv Kaia G�s� Eriksson Mer�ker SSK 5 1 6 24 17 2 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 55 55  
23rd Kvinner 17 �r Stine �stbye Hernes IL/Team Eidsiva (0 DNC) 15 (0 DNC) 0 DNC 3 13 0 DNC 24 0 DNC 55 55  
24th Kvinner 17 �r Line Birgitte Solvang Indre Balsfjord SSL (0 DNC) (0 DNC) 13 10 8 20 0 DNC 0 DNC 0 DNC 51 51  
25th Kvinner 17 �r Sonja Lydia Pedersen Tana SSL (0 DNC) 9 5 4 5 9 16 (0 DNC) 0 DNC 48 48  
26th Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 6 11 9 3 7 6 3 (2) (0 DNC) 47 45  
27th Kvinner 17 �r Mathilde Rundhaug Bossmo&Ytteren (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 5 0 DNC 7 17 0 DNC 0 DNC 29 29  
28th Kvinner 17 �r Ingebj�rg �ksnes Steinkjer SK (0 DNC) 4 7 (0 DNC) 0 DNC 15 0 DNC 0 DNC 0 DNC 26 26  
29th Kvinner 17 �r Elinor Henriksen Nittedal SSL/Team Statkraft OA 4 7 8 (0 DNC) (0 DNC) 3 0 DNC 4 0 DNC 26 26  
30th Kvinner 17 �r P�lina Kalinina Troms� SSL (0 DNC) 3 2 (0 DNC) 6 0 DNC 10 0 DNC 0 DNC 21 21  
31st Kvinner 17 �r Sofie Rostad Gjerdrum IL/Team Statkraft OA (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 13 3 0 DNC 20 20  
32nd Kvinner 17 �r Turid Salbu Voss SSL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 18 0 DNC 18 18  
33rd Kvinner 17 �r Hanna Sofie Nyg�rd Simostranda IL/NTG-G 7 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 8 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 15  
34th Kvinner 17 �r Anja �stgaard Trondhjems Skiskyttere (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 9 0 DNC 0 DNC 9 9  
35th Kvinner 17 �r Anja Bertine Tomasg�rd Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 1 2 0 DNC 0 DNC 6 0 DNC 9 9  
36th Kvinner 17 �r Ingrid Mork Nyg�rd Heddal IL 1 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 0 DNC 6 6  
37th Kvinner 17 �r Julie S�nsteby Flaagen S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna (0 DNC) 5 (0 DNC) 0 DNC 1 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
38th Kvinner 17 �r Pernille Wiiger Opsahl Lier IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 3 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 3 3  
39th Kvinner 17 �r Guro Osgjelten Hernes IL/Team Eidsiva 2 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 2 2  

Kvinner 18 �r Klasse

Sailed:10, Discards:3, To count:7, Entries:32, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL (0 DNC) 30 30 (24) 30 30 30 30 (24) 30 258 210  
2nd Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL (0 DNC) 22 (9) 26 26 26 (15) 24 22 22 192 168  
3rd Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA (0 DNC) 24 21 30 (0 DNC) (0 DNC) 24 26 14 24 163 163  
4th Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L (0 DNC) 26 22 (16) 22 19 26 (13) 20 21 185 156  
5th Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L (0 DNC) 21 20 21 24 24 (12) 19 (16) 26 183 155  
6th Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL (0 DNC) (10) 18 20 21 22 14 21 (13) 20 159 136  
7th Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G (0 DNC) 18 24 19 16 20 17 19 (10) (13) 156 133  
8th Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L (0 DNC) (15) 19 18 17 21 16 17 18 (0 DNC) 141 126  
9th Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS (0 DNC) 19 (0 DNC) (0 DNC) 20 17 21 12 17 19 125 125  
10th Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA (0 DNC) 14 14 (13) 19 16 (7) 20 21 18 142 122  
11th Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK (0 DNC) 17 (13) 15 18 18 18 (11) 19 16 145 121  
12th Kvinner 18 �r Hilde Losg�rd Landheim Tynset IF (0 DNC) 20 26 22 (0 DNC) (0 DNC) 22 22 0 DNC 0 DNC 112 112  
13th Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL (0 DNC) (8) 15 17 (10) 15 13 14 15 17 124 106  
14th Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG (0 DNC) 12 12 (6) 14 13 (5) 9 30 14 115 104  
15th Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G (0 DNC) 11 17 14 12 14 (3) (10) 11 15 107 94  
16th Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L (0 DNC) 16 6 12 9 8 19 8 (0 DNC) (0 DNC) 78 78  
17th Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting (0 DNC) (3) 9 10 6 11 10 7 12 (0 DNC) 68 65  
18th Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG (0 DNC) 6 16 8 8 7 9 (4) 7 (0 DNC) 65 61  
19th Kvinner 18 �r Kristin R�stad Stiklestad IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 11 0 DNC 2 16 26 0 DNC 55 55  
20th Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland (0 DNC) 5 10 7 15 12 4 1 (0 DNC) (0 DNC) 54 54  
21st Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord (0 DNC) (0 DNC) 5 3 13 9 11 3 6 (0 DNC) 50 50  
22nd Kvinner 18 �r Ragnhild �ie Lang�ker Trondhjems Skiskyttere (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 20 5 9 0 DNC 34 34  
23rd Kvinner 18 �r Mari Ims Sk�land Sandnes SSL/SVG (0 DNC) (0 DNC) 7 9 8 10 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 34 34  
24th Kvinner 18 �r Lene Carina Olsen Bjerkvik IF/NTG-T (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 15 0 DNC 0 DNC 23 23  
25th Kvinner 18 �r Stine Bakken Leik IL (0 DNC) 9 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 6 6 0 DNC 0 DNC 21 21  
26th Kvinner 18 �r Vera Sklet Trondhjems Skiskyttere (0 DNC) 7 (0 DNC) 2 (0 DNC) 0 DNC 1 2 8 0 DNC 20 20  
27th Kvinner 18 �r Gina Lintho Ruud Fet SK (0 DNC) (0 DNC) 11 4 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 15  
28th Kvinner 18 �r Marianne Byfuglien Mj�sSki (0 DNC) (0 DNC) 3 11 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 14 14  
29th Kvinner 18 �r Elise �steb� Sandnes SSL/SVG (0 DNC) 13 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
30th Kvinner 18 �r Inga-Loise S. Veiv�g Bossmo&Ytteren (0 DNC) (0 DNC) 4 5 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 9 9  
31st Kvinner 18 �r Charlotte Williksen H�iland Fossum IF (0 DNC) 4 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 4  
32nd Kvinner 18 �r Helene Marie Granlund Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski (0 DNC) (0 DNC) 2 1 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 3 3  

Kvinner 19 �r Klasse

Sailed:10, Discards:3, To count:7, Entries:22, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL (26) 30 30 30 (26) 30 (21) 26 30 30 279 206  
2nd Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 24 21 (0 DNC) (0 DNC) 24 24 26 30 (14) 24 187 173  
3rd Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG (20) 22 26 24 22 26 30 (19) 21 (19) 229 171  
4th Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 21 26 26 (19) (19) 19 24 22 (16) 26 218 164  
5th Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 30 24 22 22 20 20 (17) 20 (15) (0 DNC) 190 158  
6th Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 22 (0 DNC) (0 DNC) 18 21 22 22 21 (17) 22 165 148  
7th Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 19 20 (0 DNC) 21 (16) 21 19 (16) 22 18 172 140  
8th Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 18 19 18 (15) 18 15 (13) (0 DNC) 20 21 157 129  
9th Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 17 18 (0 DNC) 20 (15) (16) 20 18 18 17 159 128  
10th Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 16 14 17 (12) (10) 13 12 (11) 24 14 143 110  
11th Kvinner 19 �r Anne Skirstad S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 13 18 18 15 26 16 106 106  
12th Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL (0 DNC) 16 20 13 (12) 14 14 (9) 13 15 126 105  
13th Kvinner 19 �r Caroline R�kenes Troms� SSL/NTG-T (0 DNC) (0 DNC) 21 14 14 17 15 17 (0 DNC) 0 DNC 98 98  
14th Kvinner 19 �r Lisbeth R�e Alvdal IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 17 0 DNC 0 DNC 16 14 19 20 86 86  
15th Kvinner 19 �r Tonje R�sholdt Andersen Fet SK/NTG-G (0 DNC) 17 (0 DNC) 16 17 (0 DNC) 0 DNC 13 0 DNC 0 DNC 63 63  
16th Kvinner 19 �r Anne-Tine Markset Oslo SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 26 30 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 56 56  
17th Kvinner 19 �r Edel Optun Andersen Hernes IL/Team Eidsiva (0 DNC) (0 DNC) 19 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 11 8 0 DNC 13 51 51  
18th Kvinner 19 �r Heidi Berlandstveit H�landsdal IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 24 0 DNC 0 DNC 24 24  
19th Kvinner 19 �r Kristine Levorsen Roteg�rd Geilo IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 11 0 DNC 0 DNC 10 0 DNC 0 DNC 21 21  
20th Kvinner 19 �r Berit Kristine Lima Figgjo IL/SVG (0 DNC) 15 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 15  
21st Kvinner 19 �r Kjersti Garli Tro�yen Sokna IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 12 0 DNC 0 DNC 12 12  
22nd Kvinner 19 �r Camilla Engebretsen Oslo SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 9 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 9 9  

Kvinner 20-21 �r Klasse

Sailed:10, Discards:3, To count:7, Entries:27, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 26 26 (21) (24) 30 30 26 (20) 30 24 257 192  
2nd Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 22 30 24 30 (0 DNC) (0 DNC) 22 30 (14) 26 198 184  
3rd Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 24 (18) (16) (22) 26 26 24 24 24 22 226 170  
4th Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL (12) 21 (19) 21 22 21 20 22 (18) 21 197 148  
5th Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 20 (16) 26 19 16 17 21 (9) 16 (15) 175 135  
6th Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 18 19 (15) 18 18 18 (0 DNC) (17) 26 18 167 135  
7th Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord (11) 17 22 16 21 22 (11) 21 15 (13) 169 134  
8th Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL (0 DNC) (0 DNC) 18 20 20 19 18 (14) 20 19 148 134  
9th Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 16 (12) 17 (15) 19 24 15 (11) 22 20 171 133  
10th Kvinner 20-21 �r Ane Skrove Nossum Stiklestad IL/MVGS 19 24 20 26 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 30 119 119  
11th Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 14 (13) 13 (11) 24 20 13 18 14 (12) 152 116  
12th Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere (9) 15 14 14 15 (0 DNC) 19 (8) 17 17 128 111  
13th Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 13 (9) 12 (10) 12 16 17 13 19 (11) 132 102  
14th Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter (8) (10) (4) 13 17 15 14 16 11 14 122 100  
15th Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere (10) (8) 10 12 13 14 (0 DNC) 10 21 16 114 96  
16th Kvinner 20-21 �r Karoline Birkeland Birkenes IL 30 22 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 16 19 0 DNC 0 DNC 87 87  
17th Kvinner 20-21 �r Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF (0 DNC) (0 DNC) 30 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 30 26 0 DNC 0 DNC 86 86  
18th Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL (0 DNC) (0 DNC) 6 7 11 12 12 7 12 (0 DNC) 67 67  
19th Kvinner 20-21 �r Elena Therese Lifjell Bossmo&Ytteren (0 DNC) (0 DNC) 5 9 14 13 10 12 (0 DNC) 0 DNC 63 63  
20th Kvinner 20-21 �r Susanne Haugo �l SSL 15 15 11 17 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 58 58  
21st Kvinner 20-21 �r Siri Gurandsrud Oslo SSL 17 20 8 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 45 45  
22nd Kvinner 20-21 �r Kaia W�ien Nicolaisen Asker SK 21 11 9 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 41 41  
23rd Kvinner 20-21 �r Maiken Caspersen Falla Voss SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 0 DNC 0 DNC 15 15  
24th Kvinner 20-21 �r Synn�ve Holstad Vik IL (0 DNC) (0 DNC) 7 8 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 15  
25th Kvinner 20-21 �r Sigrid Teigen Kv�le Vik IL 6 7 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
26th Kvinner 20-21 �r Line J�lle Trondhjems Skiskyttere 7 6 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
27th Kvinner 20-21 �r Mari Aspnes Lesund Trondhjems Skiskyttere (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 10 0 DNC 10 10  

Menn 17 �r Klasse

Sailed:9, Discards:2, To count:7, Entries:52, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord (0 DNC) 24 30 26 30 20 (15) 21 26 192 177  
2nd Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 24 22 24 (6) 9 26 16 (0 DNC) 17 144 138  
3rd Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G (0 DNC) 30 26 18 15 14 22 (9) 10 144 135  
4th Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 30 21 6 (5) 13 7 (0 DNC) 30 13 125 120  
5th Menn 17 �r H�vard Nymoen Vingelen IL/NTG-L 22 20 18 10 17 (0 DNC) 26 (0 DNC) 0 DNC 113 113  
6th Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 21 11 (1) 18 18 19 (8) 13 9 118 109  
7th Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 21 26 21 11 11 (0 DNC) 11 (0 DNC) 7 108 108  
8th Menn 17 �r Yngve Carlson Gr�berg Domb�s IL (0 DNC) (0 DNC) 22 8 7 15 30 0 DNC 21 103 103  
9th Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 18 9 7 20 12 (0 DNC) (0 DNC) 17 15 98 98  
10th Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 3 17 20 (0 DNC) (0 DNC) 10 8 22 16 96 96  
11th Menn 17 �r Henrik Sagosen Smeby Bevern IL/NTG-G 8 (0 DNC) 4 30 24 (0 DNC) 22 0 DNC 6 94 94  
12th Menn 17 �r Espen Tronsmo Sonfl� Mer�ker SSK 10 (0 DNC) (0 DNC) 21 22 11 0 DNC 16 8 88 88  
13th Menn 17 �r Didrik Maltun Fossum IF 15 18 17 (0 DNC) 5 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 30 85 85  
14th Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 6 19 (0 DNC) 24 14 1 (0 DNC) 14 4 82 82  
15th Menn 17 �r Edvard Kristiansen Troms� SSL/NTG-T (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 22 19 4 12 0 DNC 24 81 81  
16th Menn 17 �r Fredrik Lundberg Gr�nolen Vingrom IL/NTG-L (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 20 21 0 DNC 0 DNC 18 20 79 79  
17th Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL (0 DNC) 14 (0 DNC) 3 3 9 19 20 11 79 79  
18th Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 14 5 9 15 26 (0 DNC) 2 6 (0 DNC) 77 77  
19th Menn 17 �r Nils Christian Aabel Birkenes IL 12 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 21 22 19 0 DNC 74 74  
20th Menn 17 �r Aslak Nenseter B� SSL 19 (0 DNC) (0 DNC) 4 16 18 3 0 DNC 14 74 74  
21st Menn 17 �r H�kon Livik Mer�ker SSK 11 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 30 0 DNC 10 22 73 73  
22nd Menn 17 �r Simon �gheim Kalkenberg Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 17 (0 DNC) 11 (0 DNC) 0 DNC 17 0 DNC 13 12 70 70  
23rd Menn 17 �r Rene Fjeldberg �snes SSL 7 16 14 12 (0 DNC) 16 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 65 65  
24th Menn 17 �r Andreas Kvam Meldal IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 13 10 0 DNC 18 0 DNC 19 60 60  
25th Menn 17 �r Vebj�rn Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 2 9 12 (0 DNC) (0 DNC) 26 0 DNC 8 2 59 59  
26th Menn 17 �r Bendik Steinkjer Standal By�sen SSL 5 (0 DNC) (0 DNC) 16 20 0 DNC 0 DNC 0 DNC 18 59 59  
27th Menn 17 �r Per Buttingsrud Aas-Eng Vingelen IL/NTG-L 26 (0 DNC) 13 (0 DNC) 1 0 DNC 0 DNC 15 3 58 58  
28th Menn 17 �r �dne Toldnes Sn�sa SSL 14 10 10 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 10 8 0 DNC 52 52  
29th Menn 17 �r J�rgen Blokkum Trondhjems Skiskyttere (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 9 24 13 5 51 51  
30th Menn 17 �r Aleksander Storsveen S�rskogbygda IL/Team Eidsiva (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 12 0 DNC 26 1 39 39  
31st Menn 17 �r H�kon S�rb�en Larsen �l SSL/NTG-G (0 DNC) 7 16 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 9 0 DNC 0 DNC 32 32  
32nd Menn 17 �r H�var S�rb�en �l SSL (0 DNC) (0 DNC) 9 0 DNC 0 DNC 22 0 DNC 0 DNC 0 DNC 31 31  
33rd Menn 17 �r Eirik Fj�r Sk�re Trondhjems Skiskyttere 17 (0 DNC) (0 DNC) 7 6 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 30 30  
34th Menn 17 �r Emil Skjelstad �stre Toten Skilag (0 DNC) 4 2 2 2 (0 DNC) 17 1 0 DNC 28 28  
35th Menn 17 �r Marius Haugum B�rums Skiklub/Team Statkraft OA (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 14 0 DNC 0 DNC 27 27  
36th Menn 17 �r Fredrik Mack R�rvik NTG-L/M�lselv SSL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 24 0 DNC 24 24  
37th Menn 17 �r Marius Borge Heir Fossum IF (0 DNC) 2 19 1 (0 DNC) 2 0 DNC 0 DNC 0 DNC 24 24  
38th Menn 17 �r Sigve Gederaas Denstad Trondhjems Skiskyttere 5 15 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 3 0 DNC 23 23  
39th Menn 17 �r Eskil Fladsrud �stre Toten Skilag 9 (0 DNC) 3 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 6 5 0 DNC 23 23  
40th Menn 17 �r Johan Christian R�mcke Drammen Strong IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 14 8 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 22 22  
41st Menn 17 �r Gaute Kvistad Vee Simostranda IL/MVGS (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 4 0 DNC 17 17  
42nd Menn 17 �r Daniel Steinsland �vreb� IL/SVG (0 DNC) (0 DNC) 15 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 15  
43rd Menn 17 �r Arne Martin L�vland Moi IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 9 0 DNC 5 0 DNC 0 DNC 0 DNC 14 14  
44th Menn 17 �r Joar Turvoll Vik IL/Team Statkraft Hordaland (0 DNC) 13 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
45th Menn 17 �r Espen Haugen Trondhjems Skiskyttere 1 12 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
46th Menn 17 �r Lars Falsen Habostad Oslo SSL/Team Statkraft OA (0 DNC) (0 DNC) 6 1 4 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 11 11  
47th Menn 17 �r Vegard Skinnes Simostranda IL (0 DNC) 3 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 1 3 0 DNC 7 7  
48th Menn 17 �r H�vard Berggaard Larsen H�nefoss SSK (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
49th Menn 17 �r Torkel Skare Nittedal SSL/Team Statkraft OA (0 DNC) 6 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
50th Menn 17 �r Johan Grundnes Nittedal SSL/Team Statkraft OA (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 0 DNC 0 DNC 5 5  
51st Menn 17 �r Mathias Henriksen Langseth Nordreisa IL (0 DNC) 1 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 5 5  
52nd Menn 17 �r Christian Nylende S�rlie B�dalen IF/SVG (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 4  

Menn 18 �r Klasse

Sailed:9, Discards:2, To count:7, Entries:54, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 30 30 30 (0 DNC) (0 DNC) 30 30 30 30 210 210  
2nd Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 26 (0 DNC) 18 30 21 21 17 (8) 17 158 150  
3rd Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG (0 DNC) 16 (14) 18 16 26 21 26 26 163 149  
4th Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 24 (0 DNC) 19 26 30 (1) 26 2 21 149 148  
5th Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L (0 DNC) (7) 26 24 24 14 20 17 9 141 134  
6th Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 13 (0 DNC) 21 22 26 12 19 (5) 18 136 131  
7th Menn 18 �r Haakon Fossum Holden Bjerke IL/NTG-L (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 15 22 24 22 18 24 125 125  
8th Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 21 14 24 (0 DNC) (0 DNC) 10 24 19 12 124 124  
9th Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 12 21 22 20 20 (5) (2) 9 20 131 124  
10th Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL (0 DNC) (0 DNC) 15 19 18 20 15 24 7 118 118  
11th Menn 18 �r Tommy Gr�tte Trondhjems Skiskyttere 21 24 20 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 18 12 22 117 117  
12th Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 19 (0 DNC) 16 4 (0 DNC) 19 9 22 8 97 97  
13th Menn 18 �r �ystein Sollig�rd Orkdal IL 14 11 13 16 9 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 19 82 82  
14th Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 8 17 1 (0 DNC) 2 18 (0 DNC) 20 11 77 77  
15th Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 16 8 2 9 19 15 (0 DNC) (0 DNC) 6 75 75  
16th Menn 18 �r Kristian Johansen H�nefoss SSK 18 (0 DNC) 8 21 14 (0 DNC) 11 0 DNC 0 DNC 72 72  
17th Menn 18 �r Per Arne Bakken Os IL/NTG-L 22 3 3 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 13 16 13 70 70  
18th Menn 18 �r Sondre Elvebakk Voss SSL/Team Statkraft Hordaland (0 DNC) 11 17 17 3 9 8 (0 DNC) 0 DNC 65 65  
19th Menn 18 �r Thomas Berge Foyn B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 11 (0 DNC) (0 DNC) 6 15 22 0 DNC 4 0 DNC 58 58  
20th Menn 18 �r Jonas Nerg�rd Hernes IL/NTG-L (0 DNC) 20 7 1 10 4 (0 DNC) 0 DNC 16 58 58  
21st Menn 18 �r Sondre Eriksen Hensema B�dalen IF 3 26 (0 DNC) 12 1 (0 DNC) 0 DNC 10 5 57 57  
22nd Menn 18 �r Eirik Samuelsen Asker SK/Team Statkraft OA 9 15 (0 DNC) (0 DNC) 6 0 DNC 0 DNC 13 10 53 53  
23rd Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 15 (0 DNC) 5 3 13 8 6 (0 DNC) 2 52 52  
24th Menn 18 �r Christian Olsen Trondhjems Skiskyttere 4 (0 DNC) 10 5 17 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 15 51 51  
25th Menn 18 �r Eirik Finne Voss SSL/Team Statkraft Hordaland (0 DNC) 19 11 8 8 3 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 49 49  
26th Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 2 9 (0 DNC) 2 (0 DNC) 11 10 1 14 49 49  
27th Menn 18 �r Runar Netland St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 5 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 12 16 12 0 DNC 0 DNC 45 45  
28th Menn 18 �r H�kon Steimler Hernes IL/Team Eidsiva 7 (0 DNC) 5 10 (0 DNC) 0 DNC 3 11 1 37 37  
29th Menn 18 �r Torjus Tr�mborg Bevern IL (0 DNC) 22 10 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 32 32  
30th Menn 18 �r Magnus Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva (0 DNC) 18 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 4 28 28  
31st Menn 18 �r Anders �verby Lier IL/NTG-G (0 DNC) 3 6 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 16 0 DNC 3 28 28  
32nd Menn 18 �r Andreas Kjesbu Wass Stiklestad IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 21 0 DNC 25 25  
33rd Menn 18 �r Vidar Handeland Sauda SSL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 14 11 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 25 25  
34th Menn 18 �r Petter Tofte Vingrom IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 17 7 0 DNC 0 DNC 24 24  
35th Menn 18 �r Marius Skeide Ruth Sandnes SSL/SVG (0 DNC) 4 (0 DNC) 12 7 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 23 23  
36th Menn 18 �r Anders Bj�rk Vik IL/Team Statkraft Hordaland (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 14 5 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 19 19  
37th Menn 18 �r Chris Endre Haugen Trondhjems Skiskyttere/HVGS (0 DNC) 1 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 13 4 0 DNC 0 DNC 18 18  
38th Menn 18 �r Knut K�re Br�ndbo Meldal IL 17 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 17 17  
39th Menn 18 �r Isak Fotland F�nn Markane IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 0 DNC 15 15  
40th Menn 18 �r Lars J�rgen G. Fjellstad Fossum IF (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 14 0 DNC 14 14  
41st Menn 18 �r Haakon Bjerkadal Bossmo&Ytteren IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 14 0 DNC 0 DNC 14 14  
42nd Menn 18 �r Stian Johansen Mj�sSki/Team Eidsiva (0 DNC) (0 DNC) 13 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
43rd Menn 18 �r Haakon Knotten Vestre M�lselv SSL/NTG-L (0 DNC) 13 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
44th Menn 18 �r Erlend Sverdrup Domb�s IL 1 12 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 13  
45th Menn 18 �r Nicolay Bondi Fossum IF 10 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 2 0 DNC 0 DNC 0 DNC 12 12  
46th Menn 18 �r Eirik Aas Levang Fyresdal SSL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 7 5 0 DNC 0 DNC 12 12  
47th Menn 18 �r Bj�rnar Hellerslien Sandnes SSL/SVG (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 8 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 8  
48th Menn 18 �r Vegard Langemyr SVG/Froland IL (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 7 0 DNC 7 7  
49th Menn 18 �r Magnar Kolbj�rnsgard �l ssl/NTG-G 7 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 7 7  
50th Menn 18 �r Kristian Klevg�rd Hernes IL/Team Eidsiva (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
51st Menn 18 �r Lukas Debartan Heck Mj�sSki/Team Eidsiva (0 DNC) 6 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
52nd Menn 18 �r Geir-Olav Roset Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord (0 DNC) 5 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 5  
53rd Menn 18 �r Mats Engedal Bostad Fossum IF (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 3 0 DNC 3 3  
54th Menn 18 �r Ben �rjan Lillemark Steinkjer SK/MVGS (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 1 0 DNC 0 DNC 1 1  

Menn 19 �r Klasse

Sailed:10, Discards:3, To count:7, Entries:46, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 30 (24) 30 30 30 30 (21) 26 (20) 26 267 202  
2nd Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 26 26 24 (19) 24 24 30 (20) (0 DNC) 21 214 175  
3rd Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 21 30 (1) 21 21 21 (10) (18) 22 30 195 166  
4th Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 22 22 (8) (2) 26 22 18 20 30 (13) 183 160  
5th Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 24 20 26 22 (14) (0 DNC) 22 21 (19) 24 192 159  
6th Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L (0 DNC) (0 DNC) 20 26 22 26 16 24 (12) 18 164 152  
7th Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland (5) (7) (13) 17 17 17 26 30 21 22 175 150  
8th Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL (14) 16 22 20 15 18 (14) (0 DNC) 18 19 156 128  
9th Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 13 19 (0 DNC) 8 18 20 (0 DNC) 22 (7) 14 121 114  
10th Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 10 3 (0 DNC) (0 DNC) 10 16 24 (1) 26 20 110 109  
11th Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 18 15 19 15 13 19 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 6 105 105  
12th Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 17 17 (6) 10 (7) (2) 19 11 14 12 115 100  
13th Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL (0 DNC) (10) 17 13 16 10 15 (8) 10 15 114 96  
14th Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 12 (3) 18 24 9 12 (3) 10 (0 DNC) 8 99 93  
15th Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 16 13 15 16 (3) (0 DNC) (0 DNC) 9 15 3 90 87  
16th Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 15 18 (2) 11 (0 DNC) 9 (5) 7 11 10 88 81  
17th Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG (0 DNC) (5) (0 DNC) 14 8 7 7 5 17 17 80 75  
18th Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 8 6 14 7 11 13 (0 DNC) (0 DNC) (4) 16 79 75  
19th Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 20 11 16 (1) 1 (0 DNC) 11 3 (0 DNC) 9 72 71  
20th Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 11 21 9 (0 DNC) (0 DNC) 5 1 15 (0 DNC) 7 69 69  
21st Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL (1) 4 (0 DNC) 9 20 14 (0 DNC) 14 6 1 69 68  
22nd Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 2 (0 DNC) 11 4 (0 DNC) 3 17 (0 DNC) 16 2 55 55  
23rd Menn 19 �r Martin Skjevestad Asker SK/Team Statkraft OA 7 14 (0 DNC) 5 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 13 9 4 52 52  
24th Menn 19 �r Fredrik Hals Oslo SSL/NTG-L (0 DNC) (0 DNC) 7 (0 DNC) 19 15 9 0 DNC 0 DNC 0 DNC 50 50  
25th Menn 19 �r Eskil Kinneberg Gjerdrum IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 18 0 DNC 0 DNC 14 16 0 DNC 0 DNC 48 48  
26th Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA (0 DNC) 9 3 12 6 6 (0 DNC) (0 DNC) 5 5 46 46  
27th Menn 19 �r Anders R�nning Nittedal SSL 19 1 21 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 41 41  
28th Menn 19 �r Bjarte Solvang H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 13 11 0 DNC 2 1 11 38 38  
29th Menn 19 �r P�l �ge Joten Os IL (0 DNC) (0 DNC) 5 (0 DNC) 2 8 20 0 DNC 0 DNC 0 DNC 35 35  
30th Menn 19 �r Thor Andre Uppstad Froland IL/Sirdal VGS 9 8 12 3 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 32 32  
31st Menn 19 �r Lars Sandaker Kvittingen Geilo IL/NTG-G (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6 13 0 DNC 25 25  
32nd Menn 19 �r Eirik Andreas �wre �snes SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 24 0 DNC 24 24  
33rd Menn 19 �r Jakob Jensen Haugen Trondhjems skiskyttere/MVGS (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 1 0 DNC 17 0 DNC 0 DNC 18 18  
34th Menn 19 �r �yvind Wits� Jacobsen By�sen SSL/HVGS (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 13 2 0 DNC 15 15  
35th Menn 19 �r H�kon Hjelstuen Oslo SSL 3 12 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 15  
36th Menn 19 �r Espen Fr�seth Solheim Asker SK/MVGS (0 DNC) (0 DNC) 10 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 14 14  
37th Menn 19 �r Simen L�vhaugen Sn�sa SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 12 0 DNC 0 DNC 0 DNC 12 12  
38th Menn 19 �r Ole Johann R�dvik Kilskar Frol IL/MVGS 4 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 5 0 DNC 0 DNC 0 DNC 3 0 DNC 12 12  
39th Menn 19 �r Didrik Graham Henriksen Nittedal SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 0 DNC 8 8  
40th Menn 19 �r Martin Gultvedt Winger Nittedal SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 8  
41st Menn 19 �r Anders Magnus W. Liberg Asker SK/SVG (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 7 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 7 7  
42nd Menn 19 �r Bendik Ekeberg Fet SK/NTG-L 6 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
43rd Menn 19 �r Erlend Eide H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland (0 DNC) (0 DNC) 4 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 2 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
44th Menn 19 �r Yngve B�ygard �l SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 4  
45th Menn 19 �r H�kon Lodding Fossum IF (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 4  
46th Menn 19 �r Stian Skaalvik Sand�y Bromma IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 4  

Menn 20-21 �r Klasse

Sailed:10, Discards:3, To count:7, Entries:54, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb Trondheim Trondheim Brumunddal Brumunddal Fet Fet Drangedal Drangedal Domb�s Domb�s Total Nett Notes
1st Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 22 26 (17) 24 30 30 30 (20) 30 (19) 248 192  
2nd Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 19 (14) 30 (18) 22 26 24 (17) 21 30 221 172  
3rd Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 24 30 26 26 (0 DNC) (0 DNC) 21 (0 DNC) 22 12 161 161  
4th Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 30 16 (15) 21 21 (13) 20 21 (0 DNC) 24 181 153  
5th Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 9 22 19 30 (4) 18 (0 DNC) 26 26 (3) 157 150  
6th Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 18 20 20 13 20 20 9 (0 DNC) (7) (8) 135 120  
7th Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 21 (0 DNC) 16 15 (13) 16 (10) 18 19 14 142 119  
8th Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 20 17 (9) 17 16 (2) 19 (9) 15 10 134 114  
9th Menn 20-21 �r Sverre T. R�iseland Knaben IL/Sirdal Ski 26 (0 DNC) 12 20 26 22 (0 DNC) (0 DNC) 6 0 DNC 112 112  
10th Menn 20-21 �r P�l Kristian Grue Tufte Geilo IL 12 24 3 22 24 19 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 104 104  
11th Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK (0 DNC) (0 DNC) (1) 9 8 21 22 22 10 9 102 101  
12th Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 15 3 18 (0 DNC) 18 24 1 (0 DNC) (0 DNC) 15 94 94  
13th Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 11 13 (0 DNC) 5 (0 DNC) 11 7 24 (0 DNC) 20 91 91  
14th Menn 20-21 �r Simen Sandbu Trysilgutten IL 6 21 13 19 17 14 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 90 90  
15th Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 14 2 4 12 8 20 26 86 86  
16th Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 8 1 (0 DNC) 10 (0 DNC) 12 (0 DNC) 14 17 22 84 84  
17th Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL (0 DNC) 19 21 7 15 3 (0 DNC) 2 (0 DNC) 11 78 78  
18th Menn 20-21 �r Joakim Hald Andersen Asker SK (0 DNC) 6 (0 DNC) (0 DNC) 14 9 0 DNC 19 24 1 73 73  
19th Menn 20-21 �r Kristian Ruud-Nesheim H�nefoss SSK (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 11 30 9 21 71 71  
20th Menn 20-21 �r Kris-Andre Larsen M�lselv SSL (0 DNC) (0 DNC) 5 8 19 7 14 (0 DNC) 18 0 DNC 71 71  
21st Menn 20-21 �r Nicolay R�nningen Myl�n Asker SK 2 18 (0 DNC) 7 (0 DNC) (0 DNC) 15 0 DNC 12 13 67 67  
22nd Menn 20-21 �r Rune S�ther Elven Trondhjems skiskyttere/HVGS 17 4 (0 DNC) (0 DNC) 10 8 26 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 65 65  
23rd Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 13 12 22 4 1 10 2 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 64 64  
24th Menn 20-21 �r Andreas Aalberg Huse Fossum IF 16 (0 DNC) 11 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 6 14 17 64 64  
25th Menn 20-21 �r Eyvind Estenstad Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 12 15 13 0 DNC 2 18 60 60  
26th Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 5 2 (0 DNC) 1 (0 DNC) 5 (0 DNC) 12 16 16 57 57  
27th Menn 20-21 �r Trond Runar Holberg Birkenes IL 4 16 (0 DNC) 17 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 8 8 0 DNC 53 53  
28th Menn 20-21 �r Erik Bartlett Kulstad Oslo SSL/NTG-L 7 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 9 17 0 DNC 0 DNC 12 7 52 52  
29th Menn 20-21 �r Andreas Mj�land Birkenes IL 4 9 6 11 7 (0 DNC) (0 DNC) 14 (0 DNC) 0 DNC 51 51  
30th Menn 20-21 �r Sigve Ness Rolland Tingvoll IL/Team Statkraft Tr�ndelag (0 DNC) (0 DNC) 24 13 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 42 42  
31st Menn 20-21 �r Sverre Sollig�rd Orkdal IL (0 DNC) (0 DNC) 7 (0 DNC) 3 0 DNC 16 10 4 2 42 42  
32nd Menn 20-21 �r Sondre Myrvold Prestkvern S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 11 0 DNC 17 3 0 DNC 4 35 35  
33rd Menn 20-21 �r Magnar Kne Gal�en R�ros IL 1 (0 DNC) 8 2 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 17 0 DNC 6 34 34  
34th Menn 20-21 �r Martin Rui Froland IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 15 13 0 DNC 28 28  
35th Menn 20-21 �r Magnus Tronstad Inder�y IL (0 DNC) 7 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 18 0 DNC 0 DNC 0 DNC 25 25  
36th Menn 20-21 �r Johan Saur Kilskar Trondhjems skiskyttere/MVGS 10 5 (0 DNC) (0 DNC) 6 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 21 21  
37th Menn 20-21 �r �yvind Skattebo Skrautv�l IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 3 6 6 5 0 DNC 0 DNC 0 DNC 20 20  
38th Menn 20-21 �r Ivar Steffen Os Nord St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord (0 DNC) (0 DNC) 14 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 3 0 DNC 0 DNC 0 DNC 17 17  
39th Menn 20-21 �r Thomas Staveli Orkdal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 14 (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 14 14  
40th Menn 20-21 �r Lars Thorstensen Troms� SSL (0 DNC) (0 DNC) 10 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 0 DNC 0 DNC 14 14  
41st Menn 20-21 �r Eivind Flatlandsmo Voss SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 1 0 DNC 11 0 DNC 0 DNC 12 12  
42nd Menn 20-21 �r Stian Fl�ttum Sokna IL (0 DNC) 11 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 11 11  
43rd Menn 20-21 �r Einar Fannemel Hornindal IL (0 DNC) 10 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 10 10  
44th Menn 20-21 �r Eirik Dramdal-Borge Svene IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 8  
45th Menn 20-21 �r Christian Stor�degaard Domb�s IL (0 DNC) 8 (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 8 8  
46th Menn 20-21 �r Christer Ersdal Munthe Sandnes SSL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 0 DNC 0 DNC 0 DNC 6 6  
47th Menn 20-21 �r P�l S�nsteby �stre Toten Skilag (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 0 DNC 5 5  
48th Menn 20-21 �r Kristian Jonsson Vingrom IL/Team Statkraft Lillehammer (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 0 DNC 0 DNC 5 5  
49th Menn 20-21 �r Petter Farbu Berfjord Inder�y IL/MVGS (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 0 DNC 0 DNC 0 DNC 5 5  
50th Menn 20-21 �r Vegard Andersen Alta SSL (0 DNC) (0 DNC) 4 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 4 4  
51st Menn 20-21 �r J�rgen Br�then Christiansen Lier IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 3 0 DNC 3 3  
52nd Menn 20-21 �r Ole Kristian Frydenlund Mj�sSki/Team Eidsiva (0 DNC) (0 DNC) 2 (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 2 2  
53rd Menn 20-21 �r Daniel W�ge Steinkjer SK (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 1 0 DNC 1 1  
54th Menn 20-21 �r Lars Helge Tveiten Eiken IL (0 DNC) (0 DNC) (0 DNC) 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 1 0 DNC 0 DNC 1 1  

Trondheim - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes

Trondheim - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Kristin Sandeggen Alvdal IL 1 30  
2 Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 2 26  
3 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 3 24  
4 Kvinner 17 �r Kristine Vognild Bjerke IL 4 22  
5 Kvinner 17 �r Kristin Hjelstuen Oslo SSL 5 21  
6 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 6 20  
6 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 6 20  
8 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 8 18  
9 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 9 17  
10 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 10 16  
11 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 11 15  
12 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 12 14  
13 Kvinner 17 �r Mari Muan Meldal IL 13 13  
14 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 14 12  
14 Kvinner 17 �r Mari St�en Gussi�s Molde og Omegn IF/NTG-L 14 12  
14 Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 14 12  
17 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 17 9  
18 Kvinner 17 �r Synne Lindemark Asker SK/Team Statkraft OA 18 8  
19 Kvinner 17 �r Hanna Sofie Nyg�rd Simostranda IL/NTG-G 19 7  
20 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 20 6  
21 Kvinner 17 �r Liv Kaia G�s� Eriksson Mer�ker SSK 21 5  
22 Kvinner 17 �r Elinor Henriksen Nittedal SSL/Team Statkraft OA 22 4  
23 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 23 3  
24 Kvinner 17 �r Guro Osgjelten Hernes IL/Team Eidsiva 24 2  
25 Kvinner 17 �r Ingrid Mork Nyg�rd Heddal IL 25 1  

Brumunddal - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 1 30  
2 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 2 26  
3 Kvinner 17 �r Kristin Sandeggen Alvdal IL 3 24  
4 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 4 22  
5 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 6 20  
7 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 7 19  
8 Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 8 18  
9 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 9 17  
10 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 10 16  
11 Kvinner 17 �r Stine �stbye Hernes IL/Team Eidsiva 11 15  
12 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 12 14  
13 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 13 13  
14 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 14 12  
15 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 15 11  
16 Kvinner 17 �r Kristine Vognild Bjerke IL 16 10  
17 Kvinner 17 �r Mari Muan Meldal IL 17 9  
17 Kvinner 17 �r Sonja Lydia Pedersen Tana SSL 17 9  
19 Kvinner 17 �r Elinor Henriksen Nittedal SSL/Team Statkraft OA 19 7  
20 Kvinner 17 �r Helene St�ve Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 20 6  
21 Kvinner 17 �r Julie S�nsteby Flaagen S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 21 5  
22 Kvinner 17 �r Ingebj�rg �ksnes Steinkjer SK 22 4  
23 Kvinner 17 �r P�lina Kalinina Troms� SSL 23 3  
24 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 24 2  
25 Kvinner 17 �r Liv Kaia G�s� Eriksson Mer�ker SSK 25 1  

Brumunddal - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 1 30  
2 Kvinner 17 �r Kristine Vognild Bjerke IL 2 26  
3 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 3 24  
4 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 4 22  
5 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 6 20  
7 Kvinner 17 �r Kristin Sandeggen Alvdal IL 7 19  
8 Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 8 18  
9 Kvinner 17 �r Mari Muan Meldal IL 9 17  
10 Kvinner 17 �r Helene St�ve Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 10 16  
11 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 11 15  
12 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 12 14  
13 Kvinner 17 �r Line Birgitte Solvang Indre Balsfjord SSL 13 13  
14 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 14 12  
15 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 15 11  
16 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 16 10  
17 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 17 9  
18 Kvinner 17 �r Elinor Henriksen Nittedal SSL/Team Statkraft OA 18 8  
19 Kvinner 17 �r Ingebj�rg �ksnes Steinkjer SK 19 7  
20 Kvinner 17 �r Liv Kaia G�s� Eriksson Mer�ker SSK 20 6  
21 Kvinner 17 �r Sonja Lydia Pedersen Tana SSL 21 5  
22 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 22 4  
22 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 22 4  
24 Kvinner 17 �r P�lina Kalinina Troms� SSL 24 2  
25 Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 25 1  

Fet - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Kristin Hjelstuen Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 2 26  
3 Kvinner 17 �r Liv Kaia G�s� Eriksson Mer�ker SSK 3 24  
4 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 4 22  
4 Kvinner 17 �r Mari Muan Meldal IL 4 22  
6 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 6 20  
7 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 7 19  
8 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 8 18  
9 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 9 17  
10 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 10 16  
11 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 11 15  
12 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 12 14  
13 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 13 13  
14 Kvinner 17 �r Mari St�en Gussi�s Molde og Omegn IF/NTG-L 14 12  
15 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 15 11  
16 Kvinner 17 �r Line Birgitte Solvang Indre Balsfjord SSL 16 10  
17 Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 17 9  
18 Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 18 8  
19 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 19 7  
20 Kvinner 17 �r Synne Lindemark Asker SK/Team Statkraft OA 20 6  
21 Kvinner 17 �r Mathilde Rundhaug Bossmo&Ytteren 21 5  
22 Kvinner 17 �r Sonja Lydia Pedersen Tana SSL 22 4  
23 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 23 3  
23 Kvinner 17 �r Pernille Wiiger Opsahl Lier IL 23 3  
25 Kvinner 17 �r Anja Bertine Tomasg�rd Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 25 1  

Fet - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Kristin Hjelstuen Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 2 26  
3 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 3 24  
4 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 4 22  
5 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 6 20  
7 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 7 19  
8 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 8 18  
9 Kvinner 17 �r Liv Kaia G�s� Eriksson Mer�ker SSK 9 17  
10 Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 10 16  
11 Kvinner 17 �r Mari St�en Gussi�s Molde og Omegn IF/NTG-L 11 15  
12 Kvinner 17 �r Synne Lindemark Asker SK/Team Statkraft OA 12 14  
13 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 13 13  
14 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 14 12  
15 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 15 11  
16 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 16 10  
17 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 17 9  
18 Kvinner 17 �r Line Birgitte Solvang Indre Balsfjord SSL 18 8  
19 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 19 7  
20 Kvinner 17 �r P�lina Kalinina Troms� SSL 20 6  
21 Kvinner 17 �r Sonja Lydia Pedersen Tana SSL 21 5  
22 Kvinner 17 �r Sofie Rostad Gjerdrum IL/Team Statkraft OA 22 4  
23 Kvinner 17 �r Stine �stbye Hernes IL/Team Eidsiva 23 3  
24 Kvinner 17 �r Anja Bertine Tomasg�rd Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 24 2  
25 Kvinner 17 �r Julie S�nsteby Flaagen S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 25 1  

Drangedal - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 1 30  
2 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 2 26  
3 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 3 24  
4 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 4 22  
5 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 5 21  
6 Kvinner 17 �r Line Birgitte Solvang Indre Balsfjord SSL 6 20  
7 Kvinner 17 �r Helene St�ve Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 7 19  
8 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 8 18  
9 Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 9 17  
10 Kvinner 17 �r Mari St�en Gussi�s Molde og Omegn IF/NTG-L 10 16  
11 Kvinner 17 �r Ingebj�rg �ksnes Steinkjer SK 11 15  
12 Kvinner 17 �r Synne Lindemark Asker SK/Team Statkraft OA 12 14  
13 Kvinner 17 �r Stine �stbye Hernes IL/Team Eidsiva 13 13  
14 Kvinner 17 �r Kristin Sandeggen Alvdal IL 14 12  
15 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 15 11  
16 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 16 10  
17 Kvinner 17 �r Sonja Lydia Pedersen Tana SSL 17 9  
18 Kvinner 17 �r Hanna Sofie Nyg�rd Simostranda IL/NTG-G 18 8  
19 Kvinner 17 �r Mathilde Rundhaug Bossmo&Ytteren 19 7  
20 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 20 6  
21 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 21 5  
22 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 22 4  
23 Kvinner 17 �r Elinor Henriksen Nittedal SSL/Team Statkraft OA 23 3  
24 Kvinner 17 �r Liv Kaia G�s� Eriksson Mer�ker SSK 24 2  
25 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 25 1  

Drangedal - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 1 30  
2 Kvinner 17 �r Mari St�en Gussi�s Molde og Omegn IF/NTG-L 2 26  
3 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 3 24  
4 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 4 22  
5 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 5 21  
6 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 6 20  
6 Kvinner 17 �r Kristin Sandeggen Alvdal IL 6 20  
8 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 8 18  
9 Kvinner 17 �r Mathilde Rundhaug Bossmo&Ytteren 9 17  
10 Kvinner 17 �r Sonja Lydia Pedersen Tana SSL 10 16  
11 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 11 15  
12 Kvinner 17 �r Synne Lindemark Asker SK/Team Statkraft OA 12 14  
13 Kvinner 17 �r Sofie Rostad Gjerdrum IL/Team Statkraft OA 13 13  
14 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 14 12  
15 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 15 11  
16 Kvinner 17 �r P�lina Kalinina Troms� SSL 16 10  
17 Kvinner 17 �r Kristin Hjelstuen Oslo SSL 17 9  
17 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 17 9  
17 Kvinner 17 �r Anja �stgaard Trondhjems Skiskyttere 17 9  
20 Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 20 6  
21 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 21 5  
22 Kvinner 17 �r Helene St�ve Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 22 4  
23 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 23 3  
24 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 24 2  
25 Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 25 1  

Domb�s - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 1 30  
2 Kvinner 17 �r Kristin Hjelstuen Oslo SSL 2 26  
3 Kvinner 17 �r Stine �stbye Hernes IL/Team Eidsiva 3 24  
4 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 4 22  
5 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 17 �r Kristin Sandeggen Alvdal IL 6 20  
7 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 7 19  
8 Kvinner 17 �r Turid Salbu Voss SSL 8 18  
9 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 9 17  
10 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 10 16  
11 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 11 15  
12 Kvinner 17 �r Helene St�ve Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 12 14  
13 Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 13 13  
14 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 14 12  
15 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 15 11  
16 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 16 10  
17 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 17 9  
18 Kvinner 17 �r Synne Lindemark Asker SK/Team Statkraft OA 18 8  
19 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 19 7  
20 Kvinner 17 �r Anja Bertine Tomasg�rd Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 20 6  
21 Kvinner 17 �r Ingrid Mork Nyg�rd Heddal IL 21 5  
22 Kvinner 17 �r Elinor Henriksen Nittedal SSL/Team Statkraft OA 22 4  
23 Kvinner 17 �r Sofie Rostad Gjerdrum IL/Team Statkraft OA 23 3  
24 Kvinner 17 �r Katarina K�hl Berg Hernes IL/Team Eidsiva 24 2  
25 Kvinner 17 �r Hege Kne Gal�en R�ros IL 25 1  

Domb�s - Kvinner 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 17 �r Ingvild Sangesland �vreb� IL 1 30  
2 Kvinner 17 �r Heidi Myrberg Landr� Fet SK 2 26  
3 Kvinner 17 �r Karianne Eggen Persson Vingrom IL/NTG-L 3 24  
4 Kvinner 17 �r Gunvor Hov H�ydal Fossum IF 4 22  
5 Kvinner 17 �r Marie N�rsteb� Svene IL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 17 �r Sigrid Bilstad Neraasen VingromIL/NTG-L 6 20  
7 Kvinner 17 �r Emilie Houm Otterdal Hornindal IL/Team Statkraft Nordfjord 7 19  
8 Kvinner 17 �r Heidi Flo B�dal St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 8 18  
9 Kvinner 17 �r Mari Stenvold Wik R�ros IL 9 17  
10 Kvinner 17 �r Kristin Hjelstuen Oslo SSL 10 16  
11 Kvinner 17 �r Trine W�ge Steinkjer SK 11 15  
12 Kvinner 17 �r Mathilde Johnsdatter Guldvik Vingrom IL/NTG-L 12 14  
13 Kvinner 17 �r Andrea Boutera Fet SK 13 13  
14 Kvinner 17 �r Karoline N�ss Bjerke IL/Team Statkraft OA 14 12  

Trondheim - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes

Trondheim - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 1 30  
2 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 2 26  
3 Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA 3 24  
4 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 4 22  
5 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 18 �r Hilde Losg�rd Landheim Tynset IF 6 20  
7 Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS 7 19  
8 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 8 18  
9 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 9 17  
10 Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L 10 16  
11 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 11 15  
12 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 12 14  
13 Kvinner 18 �r Elise �steb� Sandnes SSL/SVG 13 13  
14 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 14 12  
15 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 15 11  
16 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 16 10  
17 Kvinner 18 �r Stine Bakken Leik IL 17 9  
18 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 18 8  
19 Kvinner 18 �r Vera Sklet Trondhjems Skiskyttere 19 7  
20 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 20 6  
21 Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland 21 5  
22 Kvinner 18 �r Charlotte Williksen H�iland Fossum IF 22 4  
23 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 23 3  

Brumunddal - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 1 30  
2 Kvinner 18 �r Hilde Losg�rd Landheim Tynset IF 2 26  
3 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 3 24  
4 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 4 22  
5 Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA 5 21  
6 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 6 20  
7 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 7 19  
8 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 8 18  
9 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 9 17  
10 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 10 16  
11 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 11 15  
12 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 12 14  
13 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 13 13  
14 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 14 12  
15 Kvinner 18 �r Gina Lintho Ruud Fet SK 15 11  
16 Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland 16 10  
17 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 17 9  
17 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 17 9  
19 Kvinner 18 �r Mari Ims Sk�land Sandnes SSL/SVG 19 7  
20 Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L 20 6  
21 Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 21 5  
22 Kvinner 18 �r Inga-Loise S. Veiv�g Bossmo&Ytteren 22 4  
23 Kvinner 18 �r Marianne Byfuglien Mj�sSki 24 3  
24 Kvinner 18 �r Helene Marie Granlund Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 25 2  

Brumunddal - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA 1 30  
2 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 2 26  
3 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 3 24  
4 Kvinner 18 �r Hilde Losg�rd Landheim Tynset IF 4 22  
5 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 6 20  
7 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 7 19  
8 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 8 18  
9 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 9 17  
10 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 10 16  
11 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 11 15  
12 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 12 14  
13 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 13 13  
14 Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L 14 12  
15 Kvinner 18 �r Marianne Byfuglien Mj�sSki 15 11  
16 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 16 10  
17 Kvinner 18 �r Mari Ims Sk�land Sandnes SSL/SVG 17 9  
18 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 18 8  
19 Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland 19 7  
20 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 20 6  
21 Kvinner 18 �r Inga-Loise S. Veiv�g Bossmo&Ytteren 21 5  
22 Kvinner 18 �r Gina Lintho Ruud Fet SK 22 4  
23 Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 23 3  
24 Kvinner 18 �r Vera Sklet Trondhjems Skiskyttere 24 2  
25 Kvinner 18 �r Helene Marie Granlund Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 25 1  

Fet - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 1 30  
2 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 2 26  
3 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 3 24  
4 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 4 22  
5 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 5 21  
6 Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS 6 20  
7 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 7 19  
8 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 8 18  
9 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 9 17  
10 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 10 16  
11 Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland 11 15  
12 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 12 14  
13 Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 13 13  
14 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 14 12  
15 Kvinner 18 �r Kristin R�stad Stiklestad IL 15 11  
16 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 16 10  
17 Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L 17 9  
18 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 18 8  
18 Kvinner 18 �r Mari Ims Sk�land Sandnes SSL/SVG 18 8  
20 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 20 6  

Fet - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 1 30  
2 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 2 26  
3 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 3 24  
4 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 4 22  
5 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 6 20  
7 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 7 19  
8 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 8 18  
9 Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS 9 17  
10 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 10 16  
11 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 11 15  
12 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 12 14  
13 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 13 13  
14 Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland 14 12  
15 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 15 11  
16 Kvinner 18 �r Mari Ims Sk�land Sandnes SSL/SVG 16 10  
17 Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 17 9  
18 Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L 18 8  
19 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 19 7  

Drangedal - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 1 30  
2 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 2 26  
3 Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA 3 24  
4 Kvinner 18 �r Hilde Losg�rd Landheim Tynset IF 4 22  
5 Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS 5 21  
6 Kvinner 18 �r Ragnhild �ie Lang�ker Trondhjems Skiskyttere 6 20  
7 Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L 7 19  
8 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 8 18  
9 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 9 17  
10 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 10 16  
11 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 11 15  
12 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 12 14  
13 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 13 13  
14 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 14 12  
15 Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 15 11  
16 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 16 10  
17 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 17 9  
18 Kvinner 18 �r Lene Carina Olsen Bjerkvik IF/NTG-T 18 8  
19 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 19 7  
20 Kvinner 18 �r Stine Bakken Leik IL 20 6  
21 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 21 5  
22 Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland 22 4  
23 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 23 3  
24 Kvinner 18 �r Kristin R�stad Stiklestad IL 24 2  
25 Kvinner 18 �r Vera Sklet Trondhjems Skiskyttere 25 1  

Drangedal - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 1 30  
2 Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA 2 26  
3 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 3 24  
4 Kvinner 18 �r Hilde Losg�rd Landheim Tynset IF 4 22  
5 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 5 21  
6 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 6 20  
7 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 7 19  
7 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 7 19  
9 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 9 17  
10 Kvinner 18 �r Kristin R�stad Stiklestad IL 10 16  
11 Kvinner 18 �r Lene Carina Olsen Bjerkvik IF/NTG-T 11 15  
12 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 12 14  
13 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 13 13  
14 Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS 14 12  
15 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 15 11  
16 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 16 10  
17 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 17 9  
18 Kvinner 18 �r Gunhild Osgjelten Os IL/NTG-L 18 8  
19 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 19 7  
20 Kvinner 18 �r Stine Bakken Leik IL 20 6  
21 Kvinner 18 �r Ragnhild �ie Lang�ker Trondhjems Skiskyttere 21 5  
22 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 22 4  
23 Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 23 3  
24 Kvinner 18 �r Vera Sklet Trondhjems Skiskyttere 24 2  
25 Kvinner 18 �r Karoline Linga Kvam/Team Statkraft Hordaland 25 1  

Domb�s - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 1 30  
2 Kvinner 18 �r Kristin R�stad Stiklestad IL 2 26  
3 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 3 24  
4 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 4 22  
5 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 5 21  
6 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 6 20  
7 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 7 19  
8 Kvinner 18 �r Berit Aamodt Bjerke IL/NTG-L 8 18  
9 Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS 9 17  
10 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 10 16  
11 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 11 15  
12 Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA 12 14  
13 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 13 13  
14 Kvinner 18 �r Karoline Gisleberg S�ndre �l/Team Lygna Skiskyting 14 12  
15 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 15 11  
16 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 16 10  
17 Kvinner 18 �r Ragnhild �ie Lang�ker Trondhjems Skiskyttere 17 9  
18 Kvinner 18 �r Vera Sklet Trondhjems Skiskyttere 18 8  
19 Kvinner 18 �r Susanne Haga Ids�e Sandnes SSL/SVG 19 7  
20 Kvinner 18 �r Merete Heggen St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 20 6  

Domb�s - Kvinner 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 18 �r Hilde Fenne Voss SSL 1 30  
2 Kvinner 18 �r Lene Berg �dlandsvik S�rskogbygda IL/NTG-L 2 26  
3 Kvinner 18 �r Rikke Hald Andersen Asker SK/Team Statkraft OA 3 24  
4 Kvinner 18 �r Frida Strand Kristoffersen Troms� SSL 4 22  
5 Kvinner 18 �r Nina St�vern Simostranda IL/NTG-L 5 21  
6 Kvinner 18 �r Kristine Hovland H�landsdal IL 6 20  
7 Kvinner 18 �r Tonje Marie Skjelstad�s Mer�ker SSK/MVGS 7 19  
8 Kvinner 18 �r Ina Elmholt B�kkelagets SK/Team Statkraft OA 8 18  
9 Kvinner 18 �r Mari Lauvhaug Rye Skrautv�l IL 9 17  
10 Kvinner 18 �r Vilde Nesse Fet SK 10 16  
11 Kvinner 18 �r Anne Marte Moen L�vstuen Geilo IL/NTG-G 11 15  
12 Kvinner 18 �r Ine Trodal Borsheim Figgjo IL/SVG 12 14  
13 Kvinner 18 �r Oda Elisabeth Knudsen Fana IL/NTG-G 13 13  

Trondheim - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 2 26  
3 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 3 24  
4 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 4 22  
5 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 5 21  
6 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 6 20  
7 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 7 19  
8 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 8 18  
9 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 9 17  
10 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 10 16  

Trondheim - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 2 26  
3 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 3 24  
4 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 4 22  
5 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 5 21  
6 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 7 19  
8 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 8 18  
9 Kvinner 19 �r Tonje R�sholdt Andersen Fet SK/NTG-G 9 17  
10 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 10 16  
11 Kvinner 19 �r Berit Kristine Lima Figgjo IL/SVG 11 15  
12 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 12 14  

Brumunddal - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 2 26  
2 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 2 26  
4 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 4 22  
5 Kvinner 19 �r Caroline R�kenes Troms� SSL/NTG-T 5 21  
6 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Edel Optun Andersen Hernes IL/Team Eidsiva 7 19  
8 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 8 18  
9 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 9 17  

Brumunddal - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Anne-Tine Markset Oslo SSL 2 26  
3 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 3 24  
4 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 4 22  
5 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 5 21  
6 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 7 19  
8 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 8 18  
9 Kvinner 19 �r Lisbeth R�e Alvdal IL 9 17  
10 Kvinner 19 �r Tonje R�sholdt Andersen Fet SK/NTG-G 10 16  
11 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 11 15  
12 Kvinner 19 �r Caroline R�kenes Troms� SSL/NTG-T 12 14  
13 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 13 13  
14 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 14 12  

Fet - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Anne-Tine Markset Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 2 26  
3 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 3 24  
4 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 4 22  
5 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 5 21  
6 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 7 19  
8 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 8 18  
9 Kvinner 19 �r Tonje R�sholdt Andersen Fet SK/NTG-G 9 17  
10 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 10 16  
11 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 11 15  
12 Kvinner 19 �r Caroline R�kenes Troms� SSL/NTG-T 12 14  
13 Kvinner 19 �r Anne Skirstad S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 13 13  
14 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 14 12  
15 Kvinner 19 �r Kristine Levorsen Roteg�rd Geilo IL 15 11  
16 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 16 10  
17 Kvinner 19 �r Camilla Engebretsen Oslo SSL 17 9  

Fet - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 2 26  
3 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 3 24  
4 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 4 22  
5 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 5 21  
6 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 7 19  
8 Kvinner 19 �r Anne Skirstad S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 8 18  
9 Kvinner 19 �r Caroline R�kenes Troms� SSL/NTG-T 9 17  
10 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 10 16  
11 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 11 15  
12 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 12 14  
13 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 13 13  

Drangedal - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 1 30  
2 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 2 26  
3 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 3 24  
4 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 4 22  
5 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 5 21  
6 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 7 19  
8 Kvinner 19 �r Anne Skirstad S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 8 18  
9 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 9 17  
10 Kvinner 19 �r Lisbeth R�e Alvdal IL 10 16  
11 Kvinner 19 �r Caroline R�kenes Troms� SSL/NTG-T 11 15  
12 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 12 14  
13 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 13 13  
14 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 14 12  
15 Kvinner 19 �r Edel Optun Andersen Hernes IL/Team Eidsiva 15 11  

Drangedal - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 1 30  
2 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 2 26  
3 Kvinner 19 �r Heidi Berlandstveit H�landsdal IL 3 24  
4 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 4 22  
5 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 5 21  
6 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 7 19  
8 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 8 18  
9 Kvinner 19 �r Caroline R�kenes Troms� SSL/NTG-T 9 17  
10 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 10 16  
11 Kvinner 19 �r Anne Skirstad S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 11 15  
12 Kvinner 19 �r Lisbeth R�e Alvdal IL 12 14  
13 Kvinner 19 �r Tonje R�sholdt Andersen Fet SK/NTG-G 14 13  
14 Kvinner 19 �r Kjersti Garli Tro�yen Sokna IL 15 12  
15 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 16 11  
16 Kvinner 19 �r Kristine Levorsen Roteg�rd Geilo IL 17 10  
17 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 18 9  
18 Kvinner 19 �r Edel Optun Andersen Hernes IL/Team Eidsiva 19 8  

Domb�s - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Anne Skirstad S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 2 26  
3 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 3 24  
4 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 4 22  
5 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 5 21  
6 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Lisbeth R�e Alvdal IL 7 19  
8 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 8 18  
9 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 9 17  
10 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 10 16  
11 Kvinner 19 �r Ragnhild Fl�ten Andreassen Nordreisa IL 11 15  
12 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 12 14  
13 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 13 13  

Domb�s - Kvinner 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 19 �r Thekla Brun-Lie Oslo SSL 1 30  
2 Kvinner 19 �r Marthe Hanssen �l SSL 2 26  
3 Kvinner 19 �r Mari Usland Dahl Marnardal IL/SVG 3 24  
4 Kvinner 19 �r Eveline Thune Sirdal Skilag/SVG 4 22  
5 Kvinner 19 �r Kristine Jahren Svene IL 5 21  
6 Kvinner 19 �r Lisbeth R�e Alvdal IL 6 20  
7 Kvinner 19 �r Anne Myrberg Landr� Fet SK/SVG 7 19  
8 Kvinner 19 �r Mari Sandeggen Alvdal IL 8 18  
9 Kvinner 19 �r Nina Str�msjordet Nordre Land IL 9 17  
10 Kvinner 19 �r Anne Skirstad S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 10 16  
11 Kvinner 19 �r Randi Landr� Orkdal IL 11 15  
12 Kvinner 19 �r Erika Ringnes Gjelten Vingelen IL 12 14  
13 Kvinner 19 �r Edel Optun Andersen Hernes IL/Team Eidsiva 13 13  

Trondheim - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Karoline Birkeland Birkenes IL 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Kaia W�ien Nicolaisen Asker SK 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Ane Skrove Nossum Stiklestad IL/MVGS 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Siri Gurandsrud Oslo SSL 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Susanne Haugo �l SSL 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 15 11  
16 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 16 10  
17 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 17 9  
18 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 18 8  
19 Kvinner 20-21 �r Line J�lle Trondhjems Skiskyttere 19 7  
20 Kvinner 20-21 �r Sigrid Teigen Kv�le Vik IL 20 6  

Trondheim - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Ane Skrove Nossum Stiklestad IL/MVGS 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Karoline Birkeland Birkenes IL 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Siri Gurandsrud Oslo SSL 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 11 15  
11 Kvinner 20-21 �r Susanne Haugo �l SSL 11 15  
13 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Kaia W�ien Nicolaisen Asker SK 15 11  
16 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 16 10  
17 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 17 9  
18 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 18 8  
19 Kvinner 20-21 �r Sigrid Teigen Kv�le Vik IL 19 7  
20 Kvinner 20-21 �r Line J�lle Trondhjems Skiskyttere 20 6  

Brumunddal - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Ane Skrove Nossum Stiklestad IL/MVGS 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Susanne Haugo �l SSL 15 11  
16 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 16 10  
17 Kvinner 20-21 �r Kaia W�ien Nicolaisen Asker SK 17 9  
18 Kvinner 20-21 �r Siri Gurandsrud Oslo SSL 18 8  
19 Kvinner 20-21 �r Synn�ve Holstad Vik IL 19 7  
20 Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL 20 6  
21 Kvinner 20-21 �r Elena Therese Lifjell Bossmo&Ytteren 21 5  
22 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 22 4  

Brumunddal - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Ane Skrove Nossum Stiklestad IL/MVGS 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Susanne Haugo �l SSL 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 15 11  
16 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 16 10  
17 Kvinner 20-21 �r Elena Therese Lifjell Bossmo&Ytteren 17 9  
18 Kvinner 20-21 �r Synn�ve Holstad Vik IL 18 8  
19 Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL 19 7  

Fet - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Elena Therese Lifjell Bossmo&Ytteren 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL 15 11  

Fet - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r Elena Therese Lifjell Bossmo&Ytteren 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL 14 12  

Drangedal - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Karoline Birkeland Birkenes IL 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 15 11  
16 Kvinner 20-21 �r Elena Therese Lifjell Bossmo&Ytteren 16 10  

Drangedal - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Karoline Birkeland Birkenes IL 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Maiken Caspersen Falla Voss SSL 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Elena Therese Lifjell Bossmo&Ytteren 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 15 11  
16 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 16 10  
17 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 17 9  
18 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 18 8  
19 Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL 19 7  

Domb�s - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 12 14  
12 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 12 14  
14 Kvinner 20-21 �r Anniken Bratli Oslo SSL 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 15 11  
16 Kvinner 20-21 �r Mari Aspnes Lesund Trondhjems Skiskyttere 16 10  

Domb�s - Kvinner 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Kvinner 20-21 �r Ane Skrove Nossum Stiklestad IL/MVGS 1 30  
2 Kvinner 20-21 �r Bente Losg�rd Landheim Tynset IF 2 26  
3 Kvinner 20-21 �r Marte Olsbu Froland IL/Sirdal Ski 3 24  
4 Kvinner 20-21 �r Marion R�nning H�ber Tynset IF 4 22  
5 Kvinner 20-21 �r Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 5 21  
6 Kvinner 20-21 �r Karen Ishol Skogan Steinkjer SK/Team Statkraft Tr�ndelag 6 20  
7 Kvinner 20-21 �r Anniken L'Ab�e-Lund Oslo SSL 7 19  
8 Kvinner 20-21 �r Hanne Tingelstad Tingelstad SSK/Team Lygna Skiskyting 8 18  
9 Kvinner 20-21 �r Heidi Langen Trondhjems Skiskyttere 9 17  
10 Kvinner 20-21 �r �shild Graffer Bye Trondhjems Skiskyttere 10 16  
11 Kvinner 20-21 �r Joanna Valland Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/Team St 11 15  
12 Kvinner 20-21 �r Camilla Ingebretsen Torridal Skytterlag-skiskytter 12 14  
13 Kvinner 20-21 �r Sigrid Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 13 13  
14 Kvinner 20-21 �r Malene Nesset Birkenes IL 14 12  
15 Kvinner 20-21 �r Kari Lien Johnsen By�sen SSL/Team Statkraft Tr�ndelag 15 11  

Trondheim - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes

Trondheim - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 1 30  
2 Menn 17 �r Per Buttingsrud Aas-Eng Vingelen IL/NTG-L 2 26  
3 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 3 24  
4 Menn 17 �r H�vard Nymoen Vingelen IL/NTG-L 4 22  
5 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 5 21  
5 Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 5 21  
7 Menn 17 �r Aslak Nenseter B� SSL 7 19  
8 Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 8 18  
9 Menn 17 �r Simon �gheim Kalkenberg Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 9 17  
9 Menn 17 �r Eirik Fj�r Sk�re Trondhjems Skiskyttere 9 17  
11 Menn 17 �r Didrik Maltun Fossum IF 11 15  
12 Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 12 14  
12 Menn 17 �r �dne Toldnes Sn�sa SSL 12 14  
14 Menn 17 �r Nils Christian Aabel Birkenes IL 14 12  
15 Menn 17 �r H�kon Livik Mer�ker SSK 15 11  
16 Menn 17 �r Espen Tronsmo Sonfl� Mer�ker SSK 16 10  
17 Menn 17 �r Eskil Fladsrud �stre Toten Skilag 17 9  
18 Menn 17 �r Henrik Sagosen Smeby Bevern IL/NTG-G 18 8  
19 Menn 17 �r Rene Fjeldberg �snes SSL 19 7  
20 Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 20 6  
21 Menn 17 �r Bendik Steinkjer Standal By�sen SSL 21 5  
21 Menn 17 �r Sigve Gederaas Denstad Trondhjems Skiskyttere 21 5  
23 Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 23 3  
24 Menn 17 �r Vebj�rn Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 24 2  
25 Menn 17 �r Espen Haugen Trondhjems Skiskyttere 25 1  

Brumunddal - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 1 30  
2 Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 2 26  
3 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 3 24  
4 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 4 22  
5 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 5 21  
6 Menn 17 �r H�vard Nymoen Vingelen IL/NTG-L 6 20  
7 Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 7 19  
8 Menn 17 �r Didrik Maltun Fossum IF 8 18  
9 Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 9 17  
10 Menn 17 �r Rene Fjeldberg �snes SSL 10 16  
11 Menn 17 �r Sigve Gederaas Denstad Trondhjems Skiskyttere 11 15  
12 Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL 12 14  
13 Menn 17 �r Joar Turvoll Vik IL/Team Statkraft Hordaland 13 13  
14 Menn 17 �r Espen Haugen Trondhjems Skiskyttere 14 12  
15 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 15 11  
16 Menn 17 �r �dne Toldnes Sn�sa SSL 16 10  
17 Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 17 9  
17 Menn 17 �r Vebj�rn Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 17 9  
19 Menn 17 �r H�kon S�rb�en Larsen �l SSL/NTG-G 19 7  
20 Menn 17 �r Torkel Skare Nittedal SSL/Team Statkraft OA 20 6  
21 Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 21 5  
22 Menn 17 �r Emil Skjelstad �stre Toten Skilag 22 4  
23 Menn 17 �r Vegard Skinnes Simostranda IL 23 3  
24 Menn 17 �r Marius Borge Heir Fossum IF 24 2  
25 Menn 17 �r Mathias Henriksen Langseth Nordreisa IL 25 1  

Brumunddal - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 2 26  
3 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 3 24  
4 Menn 17 �r Yngve Carlson Gr�berg Domb�s IL 4 22  
5 Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 5 21  
6 Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 6 20  
7 Menn 17 �r Marius Borge Heir Fossum IF 7 19  
8 Menn 17 �r H�vard Nymoen Vingelen IL/NTG-L 8 18  
9 Menn 17 �r Didrik Maltun Fossum IF 9 17  
10 Menn 17 �r H�kon S�rb�en Larsen �l SSL/NTG-G 10 16  
11 Menn 17 �r Daniel Steinsland �vreb� IL/SVG 11 15  
12 Menn 17 �r Rene Fjeldberg �snes SSL 12 14  
13 Menn 17 �r Per Buttingsrud Aas-Eng Vingelen IL/NTG-L 13 13  
14 Menn 17 �r Vebj�rn Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 14 12  
15 Menn 17 �r Simon �gheim Kalkenberg Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 15 11  
16 Menn 17 �r �dne Toldnes Sn�sa SSL 16 10  
17 Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 17 9  
17 Menn 17 �r H�var S�rb�en �l SSL 17 9  
19 Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 19 7  
20 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 20 6  
20 Menn 17 �r Lars Falsen Habostad Oslo SSL/Team Statkraft OA 20 6  
22 Menn 17 �r Henrik Sagosen Smeby Bevern IL/NTG-G 22 4  
23 Menn 17 �r Eskil Fladsrud �stre Toten Skilag 23 3  
24 Menn 17 �r Emil Skjelstad �stre Toten Skilag 24 2  
25 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 25 1  

Fet - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Henrik Sagosen Smeby Bevern IL/NTG-G 1 30  
2 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 2 26  
3 Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 3 24  
4 Menn 17 �r Edvard Kristiansen Troms� SSL/NTG-T 4 22  
5 Menn 17 �r Espen Tronsmo Sonfl� Mer�ker SSK 5 21  
6 Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 6 20  
6 Menn 17 �r Fredrik Lundberg Gr�nolen Vingrom IL/NTG-L 6 20  
8 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 8 18  
8 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 8 18  
10 Menn 17 �r Bendik Steinkjer Standal By�sen SSL 10 16  
11 Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 11 15  
12 Menn 17 �r Johan Christian R�mcke Drammen Strong IL 12 14  
13 Menn 17 �r Andreas Kvam Meldal IL 13 13  
14 Menn 17 �r Rene Fjeldberg �snes SSL 14 12  
15 Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 15 11  
16 Menn 17 �r H�vard Nymoen Vingelen IL/NTG-L 16 10  
17 Menn 17 �r Arne Martin L�vland Moi IL 17 9  
18 Menn 17 �r Yngve Carlson Gr�berg Domb�s IL 18 8  
19 Menn 17 �r Eirik Fj�r Sk�re Trondhjems Skiskyttere 19 7  
20 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 20 6  
21 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 21 5  
22 Menn 17 �r Aslak Nenseter B� SSL 22 4  
23 Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL 23 3  
24 Menn 17 �r Emil Skjelstad �stre Toten Skilag 24 2  
25 Menn 17 �r Marius Borge Heir Fossum IF 25 1  
25 Menn 17 �r Lars Falsen Habostad Oslo SSL/Team Statkraft OA 25 1  

Fet - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 2 26  
3 Menn 17 �r Henrik Sagosen Smeby Bevern IL/NTG-G 3 24  
4 Menn 17 �r Espen Tronsmo Sonfl� Mer�ker SSK 4 22  
5 Menn 17 �r Fredrik Lundberg Gr�nolen Vingrom IL/NTG-L 5 21  
6 Menn 17 �r Bendik Steinkjer Standal By�sen SSL 6 20  
7 Menn 17 �r Edvard Kristiansen Troms� SSL/NTG-T 7 19  
8 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 8 18  
9 Menn 17 �r H�vard Nymoen Vingelen IL/NTG-L 9 17  
10 Menn 17 �r Aslak Nenseter B� SSL 10 16  
11 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 11 15  
12 Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 12 14  
13 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 13 13  
14 Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 14 12  
15 Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 15 11  
16 Menn 17 �r Andreas Kvam Meldal IL 16 10  
17 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 17 9  
18 Menn 17 �r Johan Christian R�mcke Drammen Strong IL 18 8  
19 Menn 17 �r Yngve Carlson Gr�berg Domb�s IL 19 7  
20 Menn 17 �r Eirik Fj�r Sk�re Trondhjems Skiskyttere 20 6  
21 Menn 17 �r Didrik Maltun Fossum IF 21 5  
22 Menn 17 �r Lars Falsen Habostad Oslo SSL/Team Statkraft OA 22 4  
23 Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL 23 3  
24 Menn 17 �r Emil Skjelstad �stre Toten Skilag 24 2  
25 Menn 17 �r Per Buttingsrud Aas-Eng Vingelen IL/NTG-L 25 1  

Drangedal - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r H�kon Livik Mer�ker SSK 1 30  
2 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 2 26  
2 Menn 17 �r Vebj�rn Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 2 26  
4 Menn 17 �r H�var S�rb�en �l SSL 4 22  
5 Menn 17 �r Nils Christian Aabel Birkenes IL 5 21  
6 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 6 20  
7 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 7 19  
8 Menn 17 �r Aslak Nenseter B� SSL 8 18  
9 Menn 17 �r Simon �gheim Kalkenberg Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 9 17  
10 Menn 17 �r Rene Fjeldberg �snes SSL 10 16  
11 Menn 17 �r Yngve Carlson Gr�berg Domb�s IL 11 15  
12 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 12 14  
13 Menn 17 �r Marius Haugum B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 13 13  
14 Menn 17 �r Aleksander Storsveen S�rskogbygda IL/Team Eidsiva 14 12  
15 Menn 17 �r Espen Tronsmo Sonfl� Mer�ker SSK 15 11  
16 Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 16 10  
17 Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL 17 9  
17 Menn 17 �r J�rgen Blokkum Trondhjems Skiskyttere 17 9  
19 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 19 7  
20 Menn 17 �r H�vard Berggaard Larsen H�nefoss SSK 20 6  
21 Menn 17 �r Arne Martin L�vland Moi IL 21 5  
22 Menn 17 �r Edvard Kristiansen Troms� SSL/NTG-T 22 4  
22 Menn 17 �r Christian Nylende S�rlie B�dalen IF/SVG 22 4  
24 Menn 17 �r Marius Borge Heir Fossum IF 24 2  
25 Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 25 1  

Drangedal - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Yngve Carlson Gr�berg Domb�s IL 1 30  
2 Menn 17 �r H�vard Nymoen Vingelen IL/NTG-L 2 26  
3 Menn 17 �r J�rgen Blokkum Trondhjems Skiskyttere 3 24  
4 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 4 22  
4 Menn 17 �r Henrik Sagosen Smeby Bevern IL/NTG-G 4 22  
4 Menn 17 �r Nils Christian Aabel Birkenes IL 4 22  
7 Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL 7 19  
8 Menn 17 �r Andreas Kvam Meldal IL 8 18  
9 Menn 17 �r Emil Skjelstad �stre Toten Skilag 9 17  
10 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 10 16  
11 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 11 15  
12 Menn 17 �r Marius Haugum B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 12 14  
13 Menn 17 �r Gaute Kvistad Vee Simostranda IL/MVGS 13 13  
14 Menn 17 �r Edvard Kristiansen Troms� SSL/NTG-T 14 12  
15 Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 15 11  
16 Menn 17 �r �dne Toldnes Sn�sa SSL 16 10  
17 Menn 17 �r H�kon S�rb�en Larsen �l SSL/NTG-G 17 9  
18 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 18 8  
18 Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 18 8  
20 Menn 17 �r Eskil Fladsrud �stre Toten Skilag 20 6  
21 Menn 17 �r Johan Grundnes Nittedal SSL/Team Statkraft OA 21 5  
22 Menn 17 �r Mathias Henriksen Langseth Nordreisa IL 22 4  
23 Menn 17 �r Aslak Nenseter B� SSL 23 3  
24 Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 24 2  
25 Menn 17 �r Vegard Skinnes Simostranda IL 25 1  

Domb�s - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 1 30  
2 Menn 17 �r Aleksander Storsveen S�rskogbygda IL/Team Eidsiva 2 26  
3 Menn 17 �r Fredrik Mack R�rvik NTG-L/M�lselv SSL 3 24  
4 Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 4 22  
5 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 5 21  
6 Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL 6 20  
7 Menn 17 �r Nils Christian Aabel Birkenes IL 7 19  
8 Menn 17 �r Fredrik Lundberg Gr�nolen Vingrom IL/NTG-L 8 18  
9 Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 9 17  
10 Menn 17 �r Espen Tronsmo Sonfl� Mer�ker SSK 10 16  
11 Menn 17 �r Per Buttingsrud Aas-Eng Vingelen IL/NTG-L 11 15  
12 Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 12 14  
13 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 13 13  
13 Menn 17 �r Simon �gheim Kalkenberg Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 13 13  
13 Menn 17 �r J�rgen Blokkum Trondhjems Skiskyttere 13 13  
16 Menn 17 �r H�kon Livik Mer�ker SSK 16 10  
17 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 17 9  
18 Menn 17 �r Vebj�rn Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 18 8  
18 Menn 17 �r �dne Toldnes Sn�sa SSL 18 8  
20 Menn 17 �r Henrik Gifstad Oslo SSL/NTG-G 20 6  
21 Menn 17 �r Eskil Fladsrud �stre Toten Skilag 21 5  
22 Menn 17 �r Gaute Kvistad Vee Simostranda IL/MVGS 22 4  
23 Menn 17 �r Sigve Gederaas Denstad Trondhjems Skiskyttere 23 3  
23 Menn 17 �r Vegard Skinnes Simostranda IL 23 3  
25 Menn 17 �r Emil Skjelstad �stre Toten Skilag 25 1  

Domb�s - Menn 17 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 17 �r Didrik Maltun Fossum IF 1 30  
2 Menn 17 �r Johan Eirik Meland Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 2 26  
3 Menn 17 �r Edvard Kristiansen Troms� SSL/NTG-T 3 24  
4 Menn 17 �r H�kon Livik Mer�ker SSK 4 22  
5 Menn 17 �r Yngve Carlson Gr�berg Domb�s IL 5 21  
6 Menn 17 �r Fredrik Lundberg Gr�nolen Vingrom IL/NTG-L 6 20  
7 Menn 17 �r Andreas Kvam Meldal IL 7 19  
8 Menn 17 �r Bendik Steinkjer Standal By�sen SSL 8 18  
9 Menn 17 �r Anders Tr�nsdal Lyngstad Inder�y IL 9 17  
10 Menn 17 �r Martin Femsteinevik H�landsdal IL 10 16  
11 Menn 17 �r Amund Iversen Gausemel Vingrom IL/NTG-L 11 15  
12 Menn 17 �r Aslak Nenseter B� SSL 12 14  
13 Menn 17 �r Vemund Ravnsborg Gurigard Vingrom IL/NTG-L 13 13  
14 Menn 17 �r Simon �gheim Kalkenberg Skonseng UL/Team Polarsirkelen Ski 14 12  
15 Menn 17 �r Espen Hol Vestre M�lslv SSL 15 11  
16 Menn 17 �r Kristian Andre Aalerud B�rums Skiklub/NTG-G 16 10  
17 Menn 17 �r Hallgeir Haugen Trondhjems Skiskyttere 17 9  
18 Menn 17 �r Espen Tronsmo Sonfl� Mer�ker SSK 18 8  
19 Menn 17 �r Vebj�rn Evjen Lier IL/NTG-G 19 7  
20 Menn 17 �r Henrik Sagosen Smeby Bevern IL/NTG-G 20 6  
21 Menn 17 �r J�rgen Blokkum Trondhjems Skiskyttere 21 5  
22 Menn 17 �r Anders Heldal B�dalen IF 22 4  
23 Menn 17 �r Per Buttingsrud Aas-Eng Vingelen IL/NTG-L 23 3  
24 Menn 17 �r Vebj�rn Hjelle St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 24 2  
25 Menn 17 �r Aleksander Storsveen S�rskogbygda IL/Team Eidsiva 25 1  

Trondheim - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes

Trondheim - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 2 26  
3 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 3 24  
4 Menn 18 �r Per Arne Bakken Os IL/NTG-L 4 22  
5 Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 5 21  
5 Menn 18 �r Tommy Gr�tte Trondhjems Skiskyttere 5 21  
7 Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 7 19  
8 Menn 18 �r Kristian Johansen H�nefoss SSK 8 18  
9 Menn 18 �r Knut K�re Br�ndbo Meldal IL 9 17  
10 Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 10 16  
11 Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 11 15  
12 Menn 18 �r �ystein Sollig�rd Orkdal IL 12 14  
13 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 13 13  
14 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 14 12  
15 Menn 18 �r Thomas Berge Foyn B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 15 11  
16 Menn 18 �r Nicolay Bondi Fossum IF 16 10  
17 Menn 18 �r Eirik Samuelsen Asker SK/Team Statkraft OA 17 9  
18 Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 18 8  
19 Menn 18 �r H�kon Steimler Hernes IL/Team Eidsiva 19 7  
19 Menn 18 �r Magnar Kolbj�rnsgard �l ssl/NTG-G 19 7  
21 Menn 18 �r Runar Netland St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 21 5  
22 Menn 18 �r Christian Olsen Trondhjems Skiskyttere 22 4  
23 Menn 18 �r Sondre Eriksen Hensema B�dalen IF 23 3  
24 Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 24 2  
25 Menn 18 �r Erlend Sverdrup Domb�s IL 25 1  

Brumunddal - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r Sondre Eriksen Hensema B�dalen IF 2 26  
3 Menn 18 �r Tommy Gr�tte Trondhjems Skiskyttere 3 24  
4 Menn 18 �r Torjus Tr�mborg Bevern IL 4 22  
5 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 5 21  
6 Menn 18 �r Jonas Nerg�rd Hernes IL/NTG-L 6 20  
7 Menn 18 �r Eirik Finne Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 7 19  
8 Menn 18 �r Magnus Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 8 18  
9 Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 9 17  
10 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 10 16  
11 Menn 18 �r Eirik Samuelsen Asker SK/Team Statkraft OA 11 15  
12 Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 12 14  
13 Menn 18 �r Haakon Knotten Vestre M�lselv SSL/NTG-L 13 13  
14 Menn 18 �r Erlend Sverdrup Domb�s IL 14 12  
15 Menn 18 �r �ystein Sollig�rd Orkdal IL 15 11  
15 Menn 18 �r Sondre Elvebakk Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 15 11  
17 Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 17 9  
18 Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 18 8  
19 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 19 7  
20 Menn 18 �r Lukas Debartan Heck Mj�sSki/Team Eidsiva 20 6  
21 Menn 18 �r Geir-Olav Roset Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 21 5  
22 Menn 18 �r Marius Skeide Ruth Sandnes SSL/SVG 22 4  
23 Menn 18 �r Per Arne Bakken Os IL/NTG-L 23 3  
23 Menn 18 �r Anders �verby Lier IL/NTG-G 23 3  
25 Menn 18 �r Chris Endre Haugen Trondhjems Skiskyttere/HVGS 25 1  

Brumunddal - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 2 26  
3 Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 3 24  
4 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 4 22  
5 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 5 21  
6 Menn 18 �r Tommy Gr�tte Trondhjems Skiskyttere 6 20  
7 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 7 19  
8 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 8 18  
9 Menn 18 �r Sondre Elvebakk Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 9 17  
10 Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 10 16  
11 Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL 11 15  
12 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 12 14  
13 Menn 18 �r �ystein Sollig�rd Orkdal IL 13 13  
13 Menn 18 �r Stian Johansen Mj�sSki/Team Eidsiva 13 13  
15 Menn 18 �r Eirik Finne Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 15 11  
16 Menn 18 �r Christian Olsen Trondhjems Skiskyttere 16 10  
16 Menn 18 �r Torjus Tr�mborg Bevern IL 16 10  
18 Menn 18 �r Kristian Johansen H�nefoss SSK 18 8  
19 Menn 18 �r Jonas Nerg�rd Hernes IL/NTG-L 19 7  
20 Menn 18 �r Anders �verby Lier IL/NTG-G 20 6  
21 Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 21 5  
21 Menn 18 �r H�kon Steimler Hernes IL/Team Eidsiva 21 5  
23 Menn 18 �r Per Arne Bakken Os IL/NTG-L 23 3  
24 Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 24 2  
25 Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 25 1  

Fet - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 1 30  
2 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 2 26  
3 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 3 24  
4 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 4 22  
5 Menn 18 �r Kristian Johansen H�nefoss SSK 5 21  
6 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 6 20  
7 Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL 7 19  
8 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 8 18  
9 Menn 18 �r Sondre Elvebakk Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 9 17  
10 Menn 18 �r �ystein Sollig�rd Orkdal IL 10 16  
11 Menn 18 �r Haakon Fossum Holden Bjerke IL/NTG-L 11 15  
12 Menn 18 �r Vidar Handeland Sauda SSL 12 14  
12 Menn 18 �r Anders Bj�rk Vik IL/Team Statkraft Hordaland 12 14  
14 Menn 18 �r Sondre Eriksen Hensema B�dalen IF 14 12  
14 Menn 18 �r Marius Skeide Ruth Sandnes SSL/SVG 14 12  
16 Menn 18 �r H�kon Steimler Hernes IL/Team Eidsiva 16 10  
17 Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 17 9  
18 Menn 18 �r Eirik Finne Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 18 8  
18 Menn 18 �r Bj�rnar Hellerslien Sandnes SSL/SVG 18 8  
20 Menn 18 �r Thomas Berge Foyn B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 20 6  
21 Menn 18 �r Christian Olsen Trondhjems Skiskyttere 21 5  
22 Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 22 4  
23 Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 23 3  
24 Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 24 2  
25 Menn 18 �r Jonas Nerg�rd Hernes IL/NTG-L 25 1  

Fet - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 2 26  
3 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 3 24  
4 Menn 18 �r Haakon Fossum Holden Bjerke IL/NTG-L 4 22  
5 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 5 21  
6 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 6 20  
7 Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 7 19  
8 Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL 8 18  
9 Menn 18 �r Christian Olsen Trondhjems Skiskyttere 9 17  
10 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 10 16  
11 Menn 18 �r Thomas Berge Foyn B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 11 15  
12 Menn 18 �r Kristian Johansen H�nefoss SSK 12 14  
13 Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 13 13  
14 Menn 18 �r Runar Netland St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 14 12  
15 Menn 18 �r Vidar Handeland Sauda SSL 15 11  
16 Menn 18 �r Jonas Nerg�rd Hernes IL/NTG-L 16 10  
17 Menn 18 �r �ystein Sollig�rd Orkdal IL 17 9  
18 Menn 18 �r Eirik Finne Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 18 8  
19 Menn 18 �r Marius Skeide Ruth Sandnes SSL/SVG 19 7  
20 Menn 18 �r Eirik Samuelsen Asker SK/Team Statkraft OA 20 6  
21 Menn 18 �r Anders Bj�rk Vik IL/Team Statkraft Hordaland 21 5  
22 Menn 18 �r Andreas Kjesbu Wass Stiklestad IL 22 4  
23 Menn 18 �r Sondre Elvebakk Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 23 3  
24 Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 24 2  
25 Menn 18 �r Sondre Eriksen Hensema B�dalen IF 25 1  

Drangedal - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 2 26  
3 Menn 18 �r Haakon Fossum Holden Bjerke IL/NTG-L 3 24  
4 Menn 18 �r Thomas Berge Foyn B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 4 22  
5 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 5 21  
6 Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL 6 20  
7 Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 7 19  
8 Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 8 18  
9 Menn 18 �r Petter Tofte Vingrom IL 9 17  
10 Menn 18 �r Runar Netland St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 10 16  
11 Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 11 15  
12 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 12 14  
13 Menn 18 �r Chris Endre Haugen Trondhjems Skiskyttere/HVGS 13 13  
14 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 14 12  
15 Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 15 11  
16 Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 16 10  
17 Menn 18 �r Sondre Elvebakk Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 17 9  
18 Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 18 8  
19 Menn 18 �r Eirik Aas Levang Fyresdal SSL 19 7  
20 Menn 18 �r Kristian Klevg�rd Hernes IL/Team Eidsiva 20 6  
21 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 21 5  
22 Menn 18 �r Jonas Nerg�rd Hernes IL/NTG-L 22 4  
23 Menn 18 �r Eirik Finne Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 23 3  
24 Menn 18 �r Nicolay Bondi Fossum IF 24 2  
25 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 25 1  

Drangedal - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 2 26  
3 Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 3 24  
4 Menn 18 �r Haakon Fossum Holden Bjerke IL/NTG-L 4 22  
5 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 5 21  
6 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 6 20  
7 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 7 19  
8 Menn 18 �r Tommy Gr�tte Trondhjems Skiskyttere 8 18  
9 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 9 17  
10 Menn 18 �r Anders �verby Lier IL/NTG-G 10 16  
11 Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL 11 15  
12 Menn 18 �r Haakon Bjerkadal Bossmo&Ytteren IL 12 14  
13 Menn 18 �r Per Arne Bakken Os IL/NTG-L 13 13  
14 Menn 18 �r Runar Netland St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 14 12  
15 Menn 18 �r Kristian Johansen H�nefoss SSK 15 11  
16 Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 16 10  
17 Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 17 9  
18 Menn 18 �r Sondre Elvebakk Voss SSL/Team Statkraft Hordaland 18 8  
19 Menn 18 �r Petter Tofte Vingrom IL 19 7  
20 Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 20 6  
21 Menn 18 �r Eirik Aas Levang Fyresdal SSL 21 5  
22 Menn 18 �r Chris Endre Haugen Trondhjems Skiskyttere/HVGS 22 4  
23 Menn 18 �r H�kon Steimler Hernes IL/Team Eidsiva 23 3  
24 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 24 2  
25 Menn 18 �r Ben �rjan Lillemark Steinkjer SK/MVGS 25 1  

Domb�s - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 2 26  
3 Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL 3 24  
4 Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 4 22  
5 Menn 18 �r Andreas Kjesbu Wass Stiklestad IL 5 21  
6 Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 6 20  
7 Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 7 19  
8 Menn 18 �r Haakon Fossum Holden Bjerke IL/NTG-L 8 18  
9 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 9 17  
10 Menn 18 �r Per Arne Bakken Os IL/NTG-L 10 16  
11 Menn 18 �r Isak Fotland F�nn Markane IL 11 15  
12 Menn 18 �r Lars J�rgen G. Fjellstad Fossum IF 12 14  
13 Menn 18 �r Eirik Samuelsen Asker SK/Team Statkraft OA 13 13  
14 Menn 18 �r Tommy Gr�tte Trondhjems Skiskyttere 14 12  
15 Menn 18 �r H�kon Steimler Hernes IL/Team Eidsiva 15 11  
16 Menn 18 �r Sondre Eriksen Hensema B�dalen IF 16 10  
17 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 17 9  
18 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 18 8  
19 Menn 18 �r Vegard Langemyr SVG/Froland IL 19 7  
20 Menn 18 �r Magnus Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 20 6  
21 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 21 5  
22 Menn 18 �r Thomas Berge Foyn B�rums Skiklub/Team Statkraft OA 22 4  
23 Menn 18 �r Mats Engedal Bostad Fossum IF 23 3  
24 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 24 2  
25 Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 25 1  

Domb�s - Menn 18 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 18 �r Johannes Thingnes B� Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 1 30  
2 Menn 18 �r Bendik Aketun Fyresdal SSL/SVG 2 26  
3 Menn 18 �r Haakon Fossum Holden Bjerke IL/NTG-L 3 24  
4 Menn 18 �r Tommy Gr�tte Trondhjems Skiskyttere 4 22  
5 Menn 18 �r Jarle Midthjell Gj�rven Markane IL/Team Statkraft Nordfjord 5 21  
6 Menn 18 �r Sondre Kvikne Dotterud Vingrom IL/NTG-L 6 20  
7 Menn 18 �r �ystein Sollig�rd Orkdal IL 7 19  
8 Menn 18 �r H�kon Svaland Birkenes IL/SVG 8 18  
9 Menn 18 �r �ystein Ulekleiv Domb�s IL 9 17  
10 Menn 18 �r Jonas Nerg�rd Hernes IL/NTG-L 10 16  
11 Menn 18 �r Christian Olsen Trondhjems Skiskyttere 11 15  
12 Menn 18 �r Kristian Erichsen Trondhjems Skiskyttere 12 14  
13 Menn 18 �r Per Arne Bakken Os IL/NTG-L 13 13  
14 Menn 18 �r Aasmund Kj�llmoen Steien Folldal IF/NTG-L 14 12  
15 Menn 18 �r Rolf Erik Nilsen Sirdal Skilag/SVG 15 11  
16 Menn 18 �r Eirik Samuelsen Asker SK/Team Statkraft OA 16 10  
17 Menn 18 �r Tommi Luchsinger Bevern IL/NTG-L 17 9  
18 Menn 18 �r P�l Andre Skrede Hardbagg IL/Team Statkraft Nordfjord 18 8  
19 Menn 18 �r Jan Erik Buskerud Simostranda IL 19 7  
20 Menn 18 �r Tore Leren Vingelen IL 20 6  
21 Menn 18 �r Sondre Eriksen Hensema B�dalen IF 21 5  
22 Menn 18 �r Magnus Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 22 4  
23 Menn 18 �r Anders �verby Lier IL/NTG-G 23 3  
24 Menn 18 �r Espen Birkeland Knaben IL/SVG 24 2  
25 Menn 18 �r H�kon Steimler Hernes IL/Team Eidsiva 25 1  

Trondheim - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 2 26  
3 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 3 24  
4 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 4 22  
5 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 5 21  
6 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 6 20  
7 Menn 19 �r Anders R�nning Nittedal SSL 7 19  
8 Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 8 18  
9 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 9 17  
10 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 10 16  
11 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 11 15  
12 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 12 14  
13 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 13 13  
14 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 14 12  
15 Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 15 11  
16 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 16 10  
17 Menn 19 �r Thor Andre Uppstad Froland IL/Sirdal VGS 17 9  
18 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 18 8  
19 Menn 19 �r Martin Skjevestad Asker SK/Team Statkraft OA 19 7  
20 Menn 19 �r Bendik Ekeberg Fet SK/NTG-L 20 6  
21 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 21 5  
22 Menn 19 �r Ole Johann R�dvik Kilskar Frol IL/MVGS 22 4  
23 Menn 19 �r H�kon Hjelstuen Oslo SSL 23 3  
24 Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 24 2  
25 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 25 1  

Trondheim - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 2 26  
3 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 3 24  
4 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 4 22  
5 Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 5 21  
6 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 6 20  
7 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 7 19  
8 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 8 18  
9 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 9 17  
10 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 10 16  
11 Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 11 15  
12 Menn 19 �r Martin Skjevestad Asker SK/Team Statkraft OA 12 14  
13 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 13 13  
14 Menn 19 �r H�kon Hjelstuen Oslo SSL 14 12  
15 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 15 11  
16 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 16 10  
17 Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA 17 9  
18 Menn 19 �r Thor Andre Uppstad Froland IL/Sirdal VGS 18 8  
19 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 19 7  
20 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 20 6  
21 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 21 5  
22 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 22 4  
23 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 23 3  
23 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 23 3  
25 Menn 19 �r Anders R�nning Nittedal SSL 25 1  

Brumunddal - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 2 26  
3 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 3 24  
4 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 4 22  
5 Menn 19 �r Anders R�nning Nittedal SSL 5 21  
6 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 6 20  
7 Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 7 19  
8 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 8 18  
9 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 9 17  
10 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 10 16  
11 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 11 15  
12 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 12 14  
13 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 13 13  
14 Menn 19 �r Thor Andre Uppstad Froland IL/Sirdal VGS 14 12  
15 Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 15 11  
16 Menn 19 �r Espen Fr�seth Solheim Asker SK/MVGS 16 10  
17 Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 17 9  
18 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 18 8  
19 Menn 19 �r Fredrik Hals Oslo SSL/NTG-L 19 7  
20 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 20 6  
21 Menn 19 �r P�l �ge Joten Os IL 21 5  
22 Menn 19 �r Erlend Eide H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland 22 4  
23 Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA 23 3  
24 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 24 2  
25 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 25 1  

Brumunddal - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 2 26  
3 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 3 24  
4 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 4 22  
5 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 5 21  
6 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 6 20  
7 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 7 19  
8 Menn 19 �r Eskil Kinneberg Gjerdrum IL 8 18  
9 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 9 17  
10 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 10 16  
11 Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 11 15  
12 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 12 14  
13 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 13 13  
14 Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA 14 12  
15 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 15 11  
16 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 16 10  
17 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 17 9  
18 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 18 8  
19 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 19 7  
19 Menn 19 �r Anders Magnus W. Liberg Asker SK/SVG 19 7  
21 Menn 19 �r Martin Skjevestad Asker SK/Team Statkraft OA 21 5  
22 Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 22 4  
23 Menn 19 �r Thor Andre Uppstad Froland IL/Sirdal VGS 23 3  
24 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 24 2  
25 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 25 1  

Fet - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 2 26  
3 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 3 24  
4 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 4 22  
5 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 5 21  
6 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 6 20  
7 Menn 19 �r Fredrik Hals Oslo SSL/NTG-L 7 19  
8 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 8 18  
9 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 9 17  
10 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 10 16  
11 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 11 15  
12 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 12 14  
13 Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 13 13  
13 Menn 19 �r Bjarte Solvang H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland 13 13  
15 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 15 11  
16 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 16 10  
17 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 17 9  
18 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 18 8  
19 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 19 7  
20 Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA 20 6  
21 Menn 19 �r Ole Johann R�dvik Kilskar Frol IL/MVGS 21 5  
22 Menn 19 �r Stian Skaalvik Sand�y Bromma IL 22 4  
23 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 23 3  
24 Menn 19 �r P�l �ge Joten Os IL 24 2  
25 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 25 1  

Fet - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 2 26  
3 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 3 24  
4 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 4 22  
5 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 5 21  
6 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 6 20  
7 Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 7 19  
8 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 8 18  
9 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 9 17  
10 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 10 16  
11 Menn 19 �r Fredrik Hals Oslo SSL/NTG-L 11 15  
12 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 12 14  
13 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 13 13  
14 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 14 12  
15 Menn 19 �r Bjarte Solvang H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland 15 11  
16 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 16 10  
17 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 17 9  
18 Menn 19 �r P�l �ge Joten Os IL 18 8  
19 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 19 7  
20 Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA 20 6  
21 Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 21 5  
22 Menn 19 �r H�kon Lodding Fossum IF 22 4  
23 Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 23 3  
24 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 24 2  
25 Menn 19 �r Jakob Jensen Haugen Trondhjems skiskyttere/MVGS 25 1  

Drangedal - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 2 26  
3 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 3 24  
4 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 4 22  
5 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 5 21  
6 Menn 19 �r P�l �ge Joten Os IL 6 20  
7 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 7 19  
8 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 8 18  
9 Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 9 17  
10 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 10 16  
11 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 11 15  
12 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 12 14  
12 Menn 19 �r Eskil Kinneberg Gjerdrum IL 12 14  
14 Menn 19 �r Simen L�vhaugen Sn�sa SSL 14 12  
15 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 15 11  
16 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 16 10  
17 Menn 19 �r Fredrik Hals Oslo SSL/NTG-L 17 9  
18 Menn 19 �r Martin Gultvedt Winger Nittedal SSL 18 8  
19 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 19 7  
20 Menn 19 �r Lars Sandaker Kvittingen Geilo IL/NTG-G 20 6  
21 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 21 5  
22 Menn 19 �r Yngve B�ygard �l SSL 22 4  
23 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 23 3  
24 Menn 19 �r Erlend Eide H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland 24 2  
25 Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 25 1  

Drangedal - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 1 30  
2 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 2 26  
3 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 3 24  
4 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 4 22  
5 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 5 21  
6 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 6 20  
6 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 6 20  
8 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 8 18  
9 Menn 19 �r Jakob Jensen Haugen Trondhjems skiskyttere/MVGS 9 17  
10 Menn 19 �r Eskil Kinneberg Gjerdrum IL 10 16  
11 Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 11 15  
12 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 12 14  
13 Menn 19 �r Martin Skjevestad Asker SK/Team Statkraft OA 13 13  
13 Menn 19 �r �yvind Wits� Jacobsen By�sen SSL/HVGS 13 13  
15 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 15 11  
16 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 16 10  
17 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 17 9  
18 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 18 8  
19 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 19 7  
20 Menn 19 �r Lars Sandaker Kvittingen Geilo IL/NTG-G 20 6  
21 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 21 5  
22 Menn 19 �r Espen Fr�seth Solheim Asker SK/MVGS 22 4  
23 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 23 3  
24 Menn 19 �r Bjarte Solvang H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland 24 2  
25 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 25 1  

Domb�s - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 1 30  
2 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 2 26  
3 Menn 19 �r Eirik Andreas �wre �snes SSL 3 24  
4 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 4 22  
5 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 5 21  
6 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 6 20  
7 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 7 19  
8 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 8 18  
9 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 9 17  
10 Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 10 16  
11 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 11 15  
12 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 12 14  
13 Menn 19 �r Lars Sandaker Kvittingen Geilo IL/NTG-G 13 13  
14 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 14 12  
15 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 15 11  
16 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 16 10  
17 Menn 19 �r Martin Skjevestad Asker SK/Team Statkraft OA 17 9  
18 Menn 19 �r Didrik Graham Henriksen Nittedal SSL 18 8  
19 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 19 7  
20 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 20 6  
21 Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA 21 5  
22 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 22 4  
23 Menn 19 �r Ole Johann R�dvik Kilskar Frol IL/MVGS 23 3  
24 Menn 19 �r �yvind Wits� Jacobsen By�sen SSL/HVGS 24 2  
25 Menn 19 �r Bjarte Solvang H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland 25 1  

Domb�s - Menn 19 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 19 �r H�vard Gutub� Bogetveit F�rde IL/NTG-G 1 30  
2 Menn 19 �r Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb/NTG-G 2 26  
3 Menn 19 �r Fredrik Stigum Kvistad Steinkjer SK 3 24  
4 Menn 19 �r Kolbj�rn Ulvund Eldar IL/Team Statkraft Hordaland 4 22  
5 Menn 19 �r Vetle Sj�stad Christiansen Geilo/NTG-G 5 21  
6 Menn 19 �r Bjarte M�rkve Eldar IL 6 20  
7 Menn 19 �r Vegard Bj�rn Gjermundshaug Alvdal IL 7 19  
8 Menn 19 �r Marius Hol Vestre M�lselv SSL/NTG-L 8 18  
9 Menn 19 �r Jan Aage Nylund Brekke Froland IL/SVG 9 17  
10 Menn 19 �r Simen Smedsberg Kneppe Fet SK/NTG-L 10 16  
11 Menn 19 �r Ole Martin Erdal F�rde IL 11 15  
12 Menn 19 �r Thomas Gifstad Oslo SSL/Team Statkraft OA 12 14  
13 Menn 19 �r Andreas Grimstvedt Fossum IF/NTG-L 13 13  
14 Menn 19 �r Johannes Hov H�ydal Fossum IF/NTG-L 14 12  
15 Menn 19 �r Bjarte Solvang H�landsdal IL/Team Statkraft Hordaland 15 11  
16 Menn 19 �r �yvind Groseth Lier IL 16 10  
17 Menn 19 �r Sondre M�hre Trondhjems skiskyttere/HVGS 17 9  
18 Menn 19 �r Sigurd Hov Svene IL/MVGS 18 8  
19 Menn 19 �r H�kon Selvnes Ordakl IL 19 7  
20 Menn 19 �r Fredrik Gjesbakk Bossmo&Ytteren 20 6  
21 Menn 19 �r Erland Vedeler Stubbe Oslo SSL/Team Statkraft OA 21 5  
22 Menn 19 �r Martin Skjevestad Asker SK/Team Statkraft OA 22 4  
23 Menn 19 �r Jonas Wold Inder�y IL 23 3  
24 Menn 19 �r Eivind Stensvold Geilo IL/NTG-G 24 2  
25 Menn 19 �r Eirik Selvnes Orkdal IL 25 1  

Trondheim - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 1 30  
2 Menn 20-21 �r Sverre T. R�iseland Knaben IL/Sirdal Ski 2 26  
3 Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 3 24  
4 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 4 22  
5 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 5 21  
6 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 6 20  
7 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 7 19  
8 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 8 18  
9 Menn 20-21 �r Rune S�ther Elven Trondhjems skiskyttere/HVGS 9 17  
10 Menn 20-21 �r Andreas Aalberg Huse Fossum IF 10 16  
11 Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 11 15  
12 Menn 20-21 �r Thomas Staveli Orkdal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 12 14  
13 Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 13 13  
14 Menn 20-21 �r P�l Kristian Grue Tufte Geilo IL 14 12  
15 Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 15 11  
16 Menn 20-21 �r Johan Saur Kilskar Trondhjems skiskyttere/MVGS 16 10  
17 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 17 9  
18 Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 18 8  
19 Menn 20-21 �r Erik Bartlett Kulstad Oslo SSL/NTG-L 19 7  
20 Menn 20-21 �r Simen Sandbu Trysilgutten IL 20 6  
21 Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 21 5  
22 Menn 20-21 �r Trond Runar Holberg Birkenes IL 22 4  
22 Menn 20-21 �r Andreas Mj�land Birkenes IL 22 4  
24 Menn 20-21 �r Nicolay R�nningen Myl�n Asker SK 24 2  
25 Menn 20-21 �r Magnar Kne Gal�en R�ros IL 25 1  

Trondheim - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 1 30  
2 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 2 26  
3 Menn 20-21 �r P�l Kristian Grue Tufte Geilo IL 3 24  
4 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 4 22  
5 Menn 20-21 �r Simen Sandbu Trysilgutten IL 5 21  
6 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 6 20  
7 Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL 7 19  
8 Menn 20-21 �r Nicolay R�nningen Myl�n Asker SK 8 18  
9 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 9 17  
10 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 10 16  
10 Menn 20-21 �r Trond Runar Holberg Birkenes IL 10 16  
12 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 12 14  
13 Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 13 13  
14 Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 14 12  
15 Menn 20-21 �r Stian Fl�ttum Sokna IL 15 11  
16 Menn 20-21 �r Einar Fannemel Hornindal IL 16 10  
17 Menn 20-21 �r Andreas Mj�land Birkenes IL 17 9  
18 Menn 20-21 �r Christian Stor�degaard Domb�s IL 18 8  
19 Menn 20-21 �r Magnus Tronstad Inder�y IL 19 7  
20 Menn 20-21 �r Joakim Hald Andersen Asker SK 20 6  
21 Menn 20-21 �r Johan Saur Kilskar Trondhjems skiskyttere/MVGS 21 5  
22 Menn 20-21 �r Rune S�ther Elven Trondhjems skiskyttere/HVGS 22 4  
23 Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 23 3  
24 Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 24 2  
25 Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 25 1  

Brumunddal - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 1 30  
2 Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 2 26  
3 Menn 20-21 �r Sigve Ness Rolland Tingvoll IL/Team Statkraft Tr�ndelag 3 24  
4 Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 4 22  
5 Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL 5 21  
6 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 6 20  
7 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 7 19  
8 Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 8 18  
9 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 9 17  
10 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 10 16  
11 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 11 15  
12 Menn 20-21 �r Ivar Steffen Os Nord St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 12 14  
13 Menn 20-21 �r Simen Sandbu Trysilgutten IL 13 13  
14 Menn 20-21 �r Sverre T. R�iseland Knaben IL/Sirdal Ski 14 12  
15 Menn 20-21 �r Andreas Aalberg Huse Fossum IF 15 11  
16 Menn 20-21 �r Lars Thorstensen Troms� SSL 16 10  
17 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 17 9  
18 Menn 20-21 �r Magnar Kne Gal�en R�ros IL 18 8  
19 Menn 20-21 �r Sverre Sollig�rd Orkdal IL 19 7  
20 Menn 20-21 �r Andreas Mj�land Birkenes IL 20 6  
21 Menn 20-21 �r Kris-Andre Larsen M�lselv SSL 21 5  
22 Menn 20-21 �r Vegard Andersen Alta SSL 22 4  
23 Menn 20-21 �r P�l Kristian Grue Tufte Geilo IL 23 3  
24 Menn 20-21 �r Ole Kristian Frydenlund Mj�sSki/Team Eidsiva 24 2  
25 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 25 1  

Brumunddal - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 1 30  
2 Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 2 26  
3 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 3 24  
4 Menn 20-21 �r P�l Kristian Grue Tufte Geilo IL 4 22  
5 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 5 21  
6 Menn 20-21 �r Sverre T. R�iseland Knaben IL/Sirdal Ski 6 20  
7 Menn 20-21 �r Simen Sandbu Trysilgutten IL 7 19  
8 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 8 18  
9 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 9 17  
9 Menn 20-21 �r Trond Runar Holberg Birkenes IL 9 17  
11 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 11 15  
12 Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski 12 14  
13 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 13 13  
13 Menn 20-21 �r Sigve Ness Rolland Tingvoll IL/Team Statkraft Tr�ndelag 13 13  
15 Menn 20-21 �r Andreas Mj�land Birkenes IL 15 11  
16 Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 16 10  
17 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 17 9  
18 Menn 20-21 �r Kris-Andre Larsen M�lselv SSL 18 8  
19 Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL 19 7  
19 Menn 20-21 �r Nicolay R�nningen Myl�n Asker SK 19 7  
21 Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 21 5  
22 Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 22 4  
23 Menn 20-21 �r �yvind Skattebo Skrautv�l IL 23 3  
24 Menn 20-21 �r Magnar Kne Gal�en R�ros IL 24 2  
25 Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 25 1  

Fet - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 1 30  
2 Menn 20-21 �r Sverre T. R�iseland Knaben IL/Sirdal Ski 2 26  
3 Menn 20-21 �r P�l Kristian Grue Tufte Geilo IL 3 24  
4 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 4 22  
5 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 5 21  
6 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 6 20  
7 Menn 20-21 �r Kris-Andre Larsen M�lselv SSL 7 19  
8 Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 8 18  
9 Menn 20-21 �r Simen Sandbu Trysilgutten IL 9 17  
10 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 10 16  
11 Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL 11 15  
12 Menn 20-21 �r Joakim Hald Andersen Asker SK 12 14  
13 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 13 13  
14 Menn 20-21 �r Eyvind Estenstad Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 14 12  
15 Menn 20-21 �r Sondre Myrvold Prestkvern S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 15 11  
16 Menn 20-21 �r Rune S�ther Elven Trondhjems skiskyttere/HVGS 16 10  
17 Menn 20-21 �r Erik Bartlett Kulstad Oslo SSL/NTG-L 17 9  
18 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 18 8  
19 Menn 20-21 �r Andreas Mj�land Birkenes IL 19 7  
20 Menn 20-21 �r Johan Saur Kilskar Trondhjems skiskyttere/MVGS 20 6  
20 Menn 20-21 �r �yvind Skattebo Skrautv�l IL 20 6  
22 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 22 4  
23 Menn 20-21 �r Sverre Sollig�rd Orkdal IL 23 3  
24 Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski 24 2  
25 Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 25 1  

Fet - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 1 30  
2 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 2 26  
3 Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 3 24  
4 Menn 20-21 �r Sverre T. R�iseland Knaben IL/Sirdal Ski 4 22  
5 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 5 21  
6 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 6 20  
7 Menn 20-21 �r P�l Kristian Grue Tufte Geilo IL 7 19  
8 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 8 18  
9 Menn 20-21 �r Erik Bartlett Kulstad Oslo SSL/NTG-L 9 17  
10 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 10 16  
11 Menn 20-21 �r Eyvind Estenstad Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 11 15  
12 Menn 20-21 �r Simen Sandbu Trysilgutten IL 12 14  
13 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 13 13  
14 Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 14 12  
15 Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 15 11  
16 Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 16 10  
17 Menn 20-21 �r Joakim Hald Andersen Asker SK 17 9  
18 Menn 20-21 �r Rune S�ther Elven Trondhjems skiskyttere/HVGS 18 8  
19 Menn 20-21 �r Kris-Andre Larsen M�lselv SSL 19 7  
20 Menn 20-21 �r �yvind Skattebo Skrautv�l IL 20 6  
21 Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 21 5  
22 Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski 22 4  
23 Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL 23 3  
24 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 24 2  
25 Menn 20-21 �r Eivind Flatlandsmo Voss SSL 25 1  

Drangedal - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 1 30  
2 Menn 20-21 �r Rune S�ther Elven Trondhjems skiskyttere/HVGS 2 26  
3 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 3 24  
4 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 4 22  
5 Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 5 21  
6 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 6 20  
7 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 7 19  
8 Menn 20-21 �r Magnus Tronstad Inder�y IL 8 18  
9 Menn 20-21 �r Sondre Myrvold Prestkvern S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 9 17  
10 Menn 20-21 �r Sverre Sollig�rd Orkdal IL 10 16  
11 Menn 20-21 �r Nicolay R�nningen Myl�n Asker SK 11 15  
12 Menn 20-21 �r Kris-Andre Larsen M�lselv SSL 12 14  
13 Menn 20-21 �r Eyvind Estenstad Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 13 13  
14 Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski 14 12  
15 Menn 20-21 �r Kristian Ruud-Nesheim H�nefoss SSK 15 11  
16 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 16 10  
17 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 17 9  
18 Menn 20-21 �r Eirik Dramdal-Borge Svene IL 18 8  
19 Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 19 7  
20 Menn 20-21 �r Christer Ersdal Munthe Sandnes SSL 20 6  
21 Menn 20-21 �r �yvind Skattebo Skrautv�l IL 21 5  
21 Menn 20-21 �r Petter Farbu Berfjord Inder�y IL/MVGS 21 5  
23 Menn 20-21 �r Ivar Steffen Os Nord St�rheim IL/Team Statkraft Nordfjord 23 3  
24 Menn 20-21 �r Martin Muan Meldal IL/Team Statkraft Tr�ndelag 24 2  
25 Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 25 1  

Drangedal - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Kristian Ruud-Nesheim H�nefoss SSK 1 30  
2 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 2 26  
3 Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 3 24  
4 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 4 22  
5 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 5 21  
6 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 6 20  
7 Menn 20-21 �r Joakim Hald Andersen Asker SK 7 19  
8 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 8 18  
9 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 9 17  
9 Menn 20-21 �r Magnar Kne Gal�en R�ros IL 9 17  
11 Menn 20-21 �r Martin Rui Froland IL 11 15  
12 Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 12 14  
12 Menn 20-21 �r Andreas Mj�land Birkenes IL 12 14  
14 Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 14 12  
15 Menn 20-21 �r Eivind Flatlandsmo Voss SSL 15 11  
16 Menn 20-21 �r Sverre Sollig�rd Orkdal IL 16 10  
17 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 17 9  
18 Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski 18 8  
18 Menn 20-21 �r Trond Runar Holberg Birkenes IL 18 8  
20 Menn 20-21 �r Andreas Aalberg Huse Fossum IF 20 6  
21 Menn 20-21 �r Kristian Jonsson Vingrom IL/Team Statkraft Lillehammer 21 5  
22 Menn 20-21 �r Lars Thorstensen Troms� SSL 22 4  
23 Menn 20-21 �r Sondre Myrvold Prestkvern S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 23 3  
24 Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL 24 2  
25 Menn 20-21 �r Lars Helge Tveiten Eiken IL 25 1  

Domb�s - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 1 30  
2 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 2 26  
3 Menn 20-21 �r Joakim Hald Andersen Asker SK 3 24  
4 Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 4 22  
5 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 5 21  
6 Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski 6 20  
7 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 7 19  
8 Menn 20-21 �r Kris-Andre Larsen M�lselv SSL 8 18  
9 Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 9 17  
10 Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 10 16  
11 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 11 15  
12 Menn 20-21 �r Andreas Aalberg Huse Fossum IF 12 14  
13 Menn 20-21 �r Martin Rui Froland IL 13 13  
14 Menn 20-21 �r Nicolay R�nningen Myl�n Asker SK 14 12  
14 Menn 20-21 �r Erik Bartlett Kulstad Oslo SSL/NTG-L 14 12  
16 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 15 10  
17 Menn 20-21 �r Kristian Ruud-Nesheim H�nefoss SSK 16 9  
18 Menn 20-21 �r Trond Runar Holberg Birkenes IL 17 8  
19 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 18 7  
20 Menn 20-21 �r Sverre T. R�iseland Knaben IL/Sirdal Ski 20 6  
21 Menn 20-21 �r P�l S�nsteby �stre Toten Skilag 21 5  
22 Menn 20-21 �r Sverre Sollig�rd Orkdal IL 22 4  
23 Menn 20-21 �r J�rgen Br�then Christiansen Lier IL 23 3  
24 Menn 20-21 �r Eyvind Estenstad Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 24 2  
25 Menn 20-21 �r Daniel W�ge Steinkjer SK 25 1  

Domb�s - Menn 20-21 �r Klasse

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1 Menn 20-21 �r Vetle Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 1 30  
2 Menn 20-21 �r Marius Nor� Ingebrigtsen Sirdal Skilag/Sirdal Ski 2 26  
3 Menn 20-21 �r Kim Andre Lang�rgen Trondhjems Skiskyttere 3 24  
4 Menn 20-21 �r Kent Trodal Borsheim Figgjo IL/Sirdal Ski 4 22  
5 Menn 20-21 �r Kristian Ruud-Nesheim H�nefoss SSK 5 21  
6 Menn 20-21 �r Mats R�ksund Fossum IF/Team Statkraft Lillehammer 6 20  
7 Menn 20-21 �r Kristoffer Lang�ien Skjelvik Os IL 7 19  
8 Menn 20-21 �r Eyvind Estenstad Bj�rsland Hernes IL/Team Eidsiva 8 18  
9 Menn 20-21 �r Andreas Aalberg Huse Fossum IF 9 17  
10 Menn 20-21 �r Sindre Satasl�tten �l SSL 10 16  
11 Menn 20-21 �r Anders Rudi Domb�s IL 11 15  
12 Menn 20-21 �r Asbj�rn Wold Vik IL 12 14  
13 Menn 20-21 �r Nicolay R�nningen Myl�n Asker SK 13 13  
14 Menn 20-21 �r Erlend �vereng Bj�ntegaard Bevern IL 14 12  
15 Menn 20-21 �r Anders Eggum Skoppum IL 15 11  
16 Menn 20-21 �r Martin Lindland B�dalen IF/Team Statkraft Lillehammer 16 10  
17 Menn 20-21 �r �yvind Gismervik Ullensaker SK 17 9  
18 Menn 20-21 �r Stian Gilje Sandnes SSL 18 8  
19 Menn 20-21 �r Erik Bartlett Kulstad Oslo SSL/NTG-L 19 7  
20 Menn 20-21 �r Magnar Kne Gal�en R�ros IL 20 6  
21 Menn 20-21 �r Sigve Ness Rolland Tingvoll IL/Team Statkraft Tr�ndelag 21 5  
22 Menn 20-21 �r Sondre Myrvold Prestkvern S�ndre �l Sportsklubb/Team Lygna 22 4  
23 Menn 20-21 �r Andreas Dahl� W�rnes Trondhjems Skiskyttere/Team Statkraft Tr 23 3  
24 Menn 20-21 �r Sverre Sollig�rd Orkdal IL 24 2  
25 Menn 20-21 �r Joakim Hald Andersen Asker SK 25 1  

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DNCDid not come to the starting area0

www.skiskyting.no

www.skiskyting.no

Sailwave Scoring Software 1.94 Build 29
www.sailwave.com