Adelskalender NM

Tabellen nedenfor viser antall individuelle seniormesterskap utøverne har vunnet, siden de første offisielle skiskytter-NM ble avholdt i 1959. (Oppdatert pr. 22.09.2018)

NM vinter

(Adelskalender fra 1959)

Plass: Navn: Antall titler:
Menn:    
1. Ole Einar Bjørndalen 19
2. Eirik Kvalfoss 9
3. Halvard Hanevold 8
4. Frode Andresen 6
4. Tarjei Bø
4. Emil Hegle Svendsen 6
7. Jon Istad
8. Jon Åge Tyldum 5
8. Johannes Thingnes Bø
10. Lars Berger 4
10. Svein Engen 4
10. Sigleif Johansen 4
13. Kjell Hovda 3
13. Frode Løberg 3
13. Kjell Søbak 3
13. Hans Martin Gjedrem 3
17. Egil Gjelland 2
17. Alexander Os 2
17. Dag Bjørndalen 2

17.

Gisle Fenne 2
17. Sylfest Glimsdal 2
17. Olav Jordet 2
17. Ragnar Tveiten 2
17. Kristoffer Langøien Skjelvik
25. Geir Einang 1
25. Stian Eckhoff 1
25. Henry Hermansen 1
25. Reidar Hjermstad 1
25. Magnar Ingebrigtsli 1
25. Sverre Istad 1
25. Terje Krokstad 1
25. Odd Lirhus 1
25. Roar Nilsen 1
25. Ivar Nordkild 1
25. Johnny Rognstad 1
25. Bjørn Sirijord 1
25. Magnar Solberg 1
25. Rolf Storsveen 1
25. Ole Per Strødet 1
25. Ivar Michal Ulekleiv 1
25. Rune Brattsveen 1
25.  Vegard Bjørn Gjermundshaug 1
25. Lars Helge Birkeland  1
25.  Eirik Bratli 1
25. Bjarte Solvang 1
25. Henrik L'Abée-Lund
25. Erlend Bjøntegaard 1
25.  Martin Femsteinevik  1
     
Kvinner:    
1. Tora Berger 17
2. Liv Grete Skjelbreid Poiree 15
3. Marte Olsbu Røiseland 8
4. Gro Marit Istad Kristiansen 7
5. Mette Mestad 6
5. Linda Grubben 6
7. Julie Bonnevie-Svendsen 4
7. Gunn Margit Andreassen 4
7. Anne Elvebakk 4
10. Siv Bråten Lunde
10. Hildegunn Fossen Mikkelsplass 3
10. Grete Ingeborg Nykkelmo 3
10. Annette Sikveland 3
14. Elin Kristiansen 2
14. Sanna Grønlid 2
14. Ann-Elen Skjelbreid 2
14. Synnøve Solemdal 2
14. Tiril Kampenhaug Eckhoff
14. Ann Kristin Aafedt Flatland 2
20.  Bente Mestad
20. Mona Bollerud 1
20. Liv Kjersti Eikeland 1
20. Rigmor Hansen 1
20. Åse Idland 1
20. Sonja Larsen 1
20. Ingeborg Nordmo 1
20. Gry Østvik 1
20. Anne Ingstadbjørg
20. Jori Mørkve 1
20. Hilde Fenne  1
20. Ingrid Landmark Tandrevold
20.  Lene Berg Ådlandsvik 1

 
NM Rulleskiskyting

(Adelskalender fra 1998)  

Plass: Navn: Antall titler:
Menn:    
1. Ole Einar Bjørndalen 14
2. Lars Helge Birkeland
3. Frode Andresen 4
4. Stian Eckhoff 3
4.  Emil Hegle Svendsen
6. Rune Brattsveen 2
6. Jon Per Nygaard 2
6. Jon Kristian Svaland 2
6.  Vetle Sjåstad Christiansen 2
10. Tarjei Bø 1
10. Egil Gjelland 1
10. Magne Rønning 1
10. Tor-Halvor Bjørnstad 1
10. Erlend Øvereng Bjøntegaard
10.  Johannes Thingnes Bø 
     
Kvinner:    
1. Tora Berger 13
2. Linda Grubben 5
3. Fanny Welle-Strand Horn
3. Marte Olsbu Røiseland  4
5. Gunn Margit Andreassen 3
6. Borghild Ouren 2
6. Solveig Rogstad 2
8. Liv Kjersti Eikeland 1
8. Åse Idland 1
8. Anne Ingstadbjørg 1
8. Gro Marit Istad Kristiansen 1
8. Eli Merete Melheim 1
8. Liv Grete Skjelbreid Poirèe 1
8. Tiril Kampenhaug Eckhoff  1
8. Julie Bonnevie-Svendsen  1
  Ingrid Landmark Tandrevold

1

Del artikkel