Terminliste 2017-2018

Fullstendig terminliste med oversikt over alle nasjonale skiskytterarrangementer


Hovedterminliste:

Lygna

  Molde

 Folldal

  Arrangement Øvelse Sted/arrangør
       
26. - 29. juli Blinkfestivalen   Sandnes
       
22. – 24. sept NM rulleskiskyting sprint, jaktstart Sirdal
       
17. - 19. nov Sesongstart Skiskyting sprint, fellesstart Sjusjøen
24. - 26. nov IBU Cup 1    Sjusjøen
24. - 26. nov DNB Cup 1 sprint , fellesstart Geilo
       
27. nov. - 03. des   World Cup 1    Østersund, SWE 
04. - 10. des World Cup 2  

Hochfilzen, AUT 

08. - 10. des IBU Cup 2   Lenzerheide, SUI
08. - 10. des DNB Cup 2 sprint, jaktstart Folldal
11. - 17. des World Cup 3   Le Grand Bornand, FRA
13. – 16. des IBU Cup 3   Obertilliach, AUT
       
02. – 07. jan World Cup 4   Oberhof, GER
05. – 07. jan IBU Cup 4   Brezno – Osrbli, SVK 
05. – 07. jan DNB Cup 3 / Junior Cup 1

sprint, normal

Lygna
08. – 14. jan World Cup 5   Ruhpolding, GER
11. – 13. jan IBU Cup 5   Arber, GER
13. – 14. jan Skiskytterfestival Trondheim    Trondheim 
15. – 21. jan World Cup 6    Antholz, ITA 
20. – 21. jan  KM     
22. - 28. jan EM    Ridnaun, ITA
26. - 28. jan Kvalfoss-sprinten  sprint, normal    Holmenkollen  
       
31. jan - 3. feb IBU Cup 6    Martell, ITA 
01. – 04. feb

NM junior / Junior Cup 2
DNB Cup 4 (fredag og lørdag)

sprint, fellesstart, stafett
sprint, fellesstart

Simostranda
10. - 11. feb  Skiskytterfestival Bjerke     Bjerke, Maura 
17. – 18. feb LM     
09. - 25. feb Olympiske leker   Pyeong Chang, KOR
23. – 25. feb DNB Cup 5 / Junior Cup 3 normal, sprint   Molde
       
26. feb - 04. mars Junior-VM   Otepää, EST 
01. – 04. mars Hovedlandsrennet normal, sprint, stafett  Brumunddal
05. – 11. mars World Cup 7   Kontiolahti, FIN 
08. – 11. mars IBU Cup 7    Uvat, RUS 
08. - 11. mars DNB Cup 6 / Junior Cup 4 
NM mix-stafett 
sprint, NM normal (sr og jr)
NM mix-stafett
Voss
12. – 18. mars World Cup 8    Holmenkollen
17. mars Young Star  fellesstart  Holmenkollen 
13. - 17. mars  IBU Cup 8    Khanty Mansysk, RUS 
19. - 25. mars World Cup 9   Tyumen, RUS
       
04. – 08. apr

NM senior, DNB Cup 7
Junior Cup finale 5

Stafett, sprint, jaktstart, fellesstart
Fellesstart for junior

Lillehammer
13. – 15. apr Liatoppen Skiskytterfestival stafett, sprint, normal, fellesstart Ål

Del artikkel