Skiskytterlandslagene sesongen 2014/15

Skiskytterlandslagene sesongen 2014/15

Norges Skiskytterforbund har tatt ut 35 utøvere på junior-, rekrutt og elitenivå for sesongen 2014-15. Høydepunktet til vinteren er prøve-VM i Holmenkollen 12.-15. februar sammen med VM i Kontiolahti i Finland i begynnelsen av mars.

Landslagene i skiskyting sesongen 2014-2015

Elite kvinner
Hilde Fenne - Voss IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff - Fossum IF
Fanny Welle-Strand Horn - Oslo SSL
Marte Olsbu - Froland IL
Synnøve Solemdal - Tingvoll IL

Elite menn
Ole Einar Bjørndalen - Simostranda IL
Tarjei Bø - Markane IL
Johannes Thingnes Bø - Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen - Geilo IL
Henrik L'Abée-Lund - Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen - Trondhjems skiskyttere

Rekrutt kvinner
Marion Rønning Huber - Tynset IF
Frida Strand Kristoffersen - Tromsø SSL
Bente Losgård Landheim - Tynset IF
Kaia Wøien Nicolaisen - Asker SK
Ane Skrove Nossum - Stiklestad IL
Elise Ringen - Meråker SSK

Elise Ringen har elitestatus, men trener og har oppfølging på rekruttlandslaget.

Rekrutt menn
Lars Helge Birkeland - Birkenes IL
Erlend Øvereng  Bjøntegaard - Bevern IL
Håvard Gutubø Bogetveit - Førde IL
Vegard Bjørn Gjermundshaug - Alvdal IL
Kristoffer Langøien Skjelvik - Os IL
Erling Aalvik - Kvam LSK

Tore Leren, Vingelen IL, vil få hospitere på rekruttlandslaget på et gitt antall samlinger.

Junior kvinner
Ragnhild Femsteinevik - Hålandsdal IL
Kristin Hjelstuen - Oslo SSL
Karoline Knotten - Vingrom IL
Lotte Lie - Skatval skilag
Marie Nørstebø - Svene IL
Kristin Sandeggen - Alvdal IL

Junior menn
Isak Flo Bødal - Stårheim IL
Martin Femsteinevik - Hålandsdal IL
Vemund Ravnsborg Gurigard - Vingrom IL
Aslak Nenseter - Bø SSL
Lars Aasheim Svaland - Birkenes IL        
Kristian Andre Aalerud - Bærums Skiklub


Trenerkabal for Norges Skiskytterforbund 2014-2015

Elite menn
Egil Gjelland (hovedtrener)
Geir Ole Steinslett (assistenttrener)

Elite kvinner
Stian Eckhoff (hovedtrener)
Jon Kristian Svaland (trener sommer/høst og smører vinter)

Teknikk trener elite menn og kvinner
Ola Ravald

Rekrutt menn
Knut Kuvaas Brevik       
                              
Rekrutt kvinner
Arild Askestad

Junior menn                                    
Kjell Ove Oftedal            
               
Junior kvinner
Roger Grubben

Landslag for syns- og bevegelseshemmede
Frode Bukkvoll

Spørsmål om trenerkabal og laguttak rettes til idrettssjef Per Arne Botnan på telefonnummer 900 42 212.

Del artikkel