Uttak WC 1,2,3 og IBU Cup 1

Uttak WC 1,2,3 og IBU Cup 1

Laguttak til World Cup runde 1, 2 og 3 samt IBU Cup runde 1 er nå klare.

Laguttak:

BMW IBU World Cup 1, Østersund 29.  november - 7. desember 
Kvinner:
Tiril Kampenhaug Eckhoff, Fossum IF 
Hilde Fenne, Voss SSL, sprint/jaktstart
Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL 
Kaia Wøien Nicolaisen, Asker SK, normalprogram
Marte Olsbu, Froland IL 
Elise Ringen, Meråker SSK 
Synnøve Solemdal, Tingvoll IL 

Menn:
Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL 
Lars Helge Birkeland, Birkenes IL, Mix stafett + normalprogram 
Johannes Thingnes Bø, Markane IL 
Tarjei Bø, Markane IL 
Vetle Sjåstad Christiansen, Geilo IL Mix stafett + normalprogram
Emil Hegle Svendsen, Trondhjems Skiskyttere 
Alexander Os, Ishavslaget, Sprint/Jaktstart

BMW IBU World Cup 2, Hochfilzen 8.-14. desember 
Kvinner:
Tiril Kampenhaug Eckhoff, Fossum IF 
Hilde Fenne, Voss SSL 
Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL 
Marte Olsbu, Froland IL 
Elise Ringen, Meråker SSK 
Synnøve Solemdal, Tingvoll IL 

Reserve:  
Kaia Wøien Nicolaisen, Asker SK   

Menn:
Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL 
Johannes Thingnes Bø, Markane IL 
Tarjei Bø, Markane IL 
Emil Hegle Svendsen, Trondhjems Skiskyttere 

Resterende tropp tas ut etter IBU Cup 1 Beitostølen / World Cup 1 Østersund

BMW IBU World Cup 3, Pokljuka 15.-21. desember
Kvinner:
Tiril Kampenhaug Eckhoff, Fossum IF 
Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL 
Kaia Wøien Nicolaisen, Asker SK. Revurderes om hun går World Cup 2
Synnøve Solemdal, Tingvoll IL 

Resterende tropp tas ut innen 9. desember 

Menn:
Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL 
Johannes Thingnes Bø, Markane IL 
Emil Hegle Svendsen, Trondhjems Skiskyttere 

Resterende tropp tas ut innen 9. desember

IBU Cup 1, Beitostølen 28.-30. november
Kvinner:
Rikke Hald Andersen, Asker SK 
Marion Rønning Huber, Tynset IF 
Bente Losgård Landheim, Tynset IF 
Jori Mørkve, Eldar IL 
Kaia Wøien Nicolaisen, Asker SK 
Ane Skrove Nossum, Stiklestad IL 

Nasjonal kvote:   
Thekla Brun-Lie Oslo SSL 
Maren Wangensteen Vestre Slidre IL 

Menn:
Henrik L'Abée-Lund, Oslo SSL 
Lars Berger, Dombås IL 
Erlend Øvereng Bjøntegaard, IL Bever’n 
Vegard Bjørn Gjermundshaug, Alvdal IL 
Andreas Dahlø Værnes, Trondhjems Skiskyttere 
Erling Aalvik, Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb 

Nasjonal kvote:  
Vetle Ravnsborg Gurigard, Vingrom IL 
Kristoffer Langøien Skjelvik, Os IL 

Reserve:  
Fredrik Gjesbakk Bossmo & Ytteren IL 

Helgens Sesongstart Skiskyting på Sjusjøen viste at vi har mange spennende kandidater som har presterte godt, så det har skapt en god spenning rundt laguttaket, sier idrettssjef Per Arne Botnan. Vi har tilpasset troppen til de distansene som skal gjennomføres i hver enkelt konkurranse. Det er jo et luksusproblem at vi har så mange å velge i, og lover godt for både skiskytterjentene og skiskyttergutta utover i sesongen, avslutter Botnan. 

Del artikkel