Uttak WC runde 1, 2 og 3, og IBU-Cup 1

Uttak WC runde 1, 2 og 3, og IBU-Cup 1

Uttaket til Word Cup runde 1, 2 og 3 og IBU-Cup runde 1 er nå klare.

Norges skiskytterforbund har gjort følgende uttak til:

  • WC 1 Østersund 22 november-1 desember 
  • WC 2 Hochfilzen 2-8 desember 
  • WC 3 Le Grand Bornand 9-15 desember
  • IBU-cup 1 i Idre 21-24 november.
  • IBU-cup 2 i Beitostølen 27 november-1 desember


World Cup 1 Østersund 22. november - 1. desember 

Kvinner:
Tora Berger - Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff - Fossum IF
Hilde Fenne - Voss SSL
Ann Kristin Aafedt Flatland - Vik IL  
Elise Ringen - Meråker SSK
Synnøve Solemdal - Tingvoll IL

Reserve: 
Marte Olsbu - Froland IL

Menn:
Ole Einar Bjørndalen - Simostranda IL
Johannes Thingnes Bø - Markane IL
Tarjei Bø - Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen - Geilo IL  
Henrik L'Abée-Lund - Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen - Trondhjems Skiskyttere

Reserver: 
Alexander Os - Ishavslaget  20 km 
Lars Berger - Dombås IL Sprint/jakt


Word Cup 2 Hochfilzen 2.-8. desember 

Kvinner:
Tora Berger - Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff - Fossum IF
Elise Ringen - Meråker SSK
Ann Kristin Aafedt Flatland - Vik IL  
Synnøve Solemdal - Tingvoll IL
Fanny Welle-Strand Horn - Oslo SSL

Menn:
Lars Berger - Dombås IL
Ole Einar Bjørndalen - Simostranda IL
Henrik L'Abée-Lund - Oslo SSL
Tarjei Bø - Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen - Geilo IL 
Emil Hegle Svendsen - Trondhjems Skiskyttere

Reserver til troppene tas ut etter IBU-cup 2 Beito/ World Cup 1 Østersund


World Cup 3 Le Grand Bornand 9.-15. desember

Kvinner:
Tora Berger - Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff - Fossum IF
Marte Olsbu - Froland IL
Synnøve Solemdal - Tingvoll IL

Menn:
Johannes Thingnes Bø - Markane IL

Resterende tropper tas ut innen 2. desember


IBU-cup 1 Idre 21. og 24. november

Kvinner:
Fanny Welle-Strand Horn - Oslo SSL
Frida Strand Kristoffersen - Tromsø SSL
Marte Olsbu - Froland IL
Bente Losgård Landheim - Tynset IF
Kaia Wøien Nicolaisen - Asker SK
Elise Ringen - Meråker SSK

Reserver: 
Marion Rønning Huber - Tynset IF
Marie Nørstebø - Svene IL

Menn:
Lars Berger - Dombås IL
Lars Helge Birkeland - Birkenes IL  
Erlend Øvereng Bjøntegaard - Bevern IL
Håvard Gutubø Bogetveit - Førde IL
Vetle Ravnsborg Gurigard - Vingrom IL
Alexander Os - Ishavslaget

Reserver:  
Martin Eng - Nittedal SSL
Kristoffer Langøien Skjelvik - Os IL

 

 

Del artikkel