Totalt 339 skiskyttere var påmeldt NM i Øvrebø. Generalsekretæren i NSSF var åpenbart begeistret for prestasjoner og stemning på NM lørdag.

– Det er stor stemning her på Sandripheia og jeg er enormt imponert over arrangørene og hva vi får til sammen. Dette er tuftet på dugnad, hardt arbeid og godt humør. Når du legger til motiverte, positive og dyktige utøvere blir det en fantastisk ramme for et NM, forteller generalsekretær i Norges Skiskytterforbund, Morten Djupvik begeistret.

Det var duket for storstilt innsats i M17-, M18- og M19-klassene i tillegg til K17-, K18- og K19-klassene når startskuddet gikk klokka 13.45 på stadion i godt vær og fine forhold. Og ikke vør tvil om at både nerver og spenning var på plass, både hos utøvere og voksenpersoner.

Sondre Leknes Frey (Bærums Skiklub/Dønski VGS) gikk helt til topps i M17-klassen og var strålende fornøyd etter kun en bom på siste skyting og ellers god fart i løypa.

– Det var godt å se at det jeg prøvde på funka, og jeg er veldig fornøyd med det jeg fikk til, fortalte Leknes Frey til speaker på stadion rett etter målgang.

Resultater:

M17 finnes her

M18 finnes her

M19 finnes her

K17 finnes her

K18 finnes her

K19 finnes her

Skrevet av Emilie Nordskar den 16. sep 2023