IBU-cuppremieren i svenske Idre Fjäll bød på en rekke sterke norske prestasjoner og pallplasseringer. Nå er uttaket til IBU-cuprunde to på Geilo klart.

Ti pallplasseringer totalt for våre utøvere på herre- og kvinnesiden. Norsk vinner på fem av seks distanser – hvorav Isak Leknes Frey og Ida Lien tok hver sin dobbel på sprint og jaktstart.

Det var mye å smile for sett med norske øyne i Idre Fjäll.

– Vi har fått en veldig fin start på vinteren. Gutta fortsetter der de slapp forrige sesong og tar åtte av ni tilgjengelige pallplasser, som er meget imponerende. Så er det også veldig bra med to seirer for Ida Lien, og en flott debut i IBU-cupen for juniorløper Siri Skar med to sjetteplasser, oppsummerer utviklingssjef Anders Brun Hennum.

Også Sverre Dahlen Aspenes sto øverst på pallen i det første av to sprintrenn på torsdag, mens Martin Uldal var på pallen i tre av tre renn.

Mer moro kan det bli på Geilo mellom 4. og 7. desember – der det skal gås normaldistanse, sprint og jaktstart for begge kjønn. Norges Skiskytterforbund har tatt ut følgende lag til IBU-runde 2:

IBU Cup Geilo 4. – 7.desember

Kvinner

Karoline Erdal, Førde IL

Ragnhild Femsteinevik, Hålandsdal IL

Ida Lien, Simostranda IL

Siri Galtung Skar, Try Idrettslag

Marit Ishol Skogan, Steinkjer Skiklubb

Marit Øygard, Skrautvål IL

Marthe Kråkstad Johansen fra Bossmo og Yttern IL – som vant to av to renn i ASKO Cup på Geilo sist helg – står over IBU-cup 2 og vil komme inn til IBU-cup 3 Obertilliach.

Menn

Sverre Dahlen Aspenes, Skatval Skilag

Sivert Guttorm Bakken, Vingrom IL

Johan-Olav Smørdal Botn, Stårheim IL

Isak Leknes Frey, Bærums Skiklubb

Mats Øverby, Lier IL

Martin Uldal, Birkenes IL

Spørsmål rundt uttaket kan rettes til utviklingssjef Anders Brun Hennum, tlf: 48043006

Skrevet av Stefania den 02. des 2024