
Jentesamlingen i Vik ble gjennomført i et flott høstvær. Oppmøte på Kålsete var fredag kl. 17.30. Klokken 18 var jentene i gang med første skyteøkt.
Lørdagen var det først skyteøvelse, deretter bakkeintervaller og til slutt rulleski trening avsluttet med kombinert skyte og styrkeøkt.
Søndagen var det skytetest og langtur på fjellet.
Oppmøte blant jentene var godt fordelt mellom kretsens klubber. Det deltok løpere fra Fana, Voss, Kvam, Vik og Odda. Utøverne var jevnt fordelt i alle aldersklasser.
Flere mødre deltok også. Bjørn Tore stilte opp som skytetrener, Mens Turid hadde kontroll på rulleskitreningen.
Været var nydelig hele helgen, noe som bidro til optimale forhold.
Jentene ble gjennom helgen bedre kjent på tvers av alder og klubber. De fant på mange kjekke leker og hadde det trivelig sammen. På lørdagskvelden var det quiz, noe alle ble veldig iengasjert i. Det kommer tydelig frem at dette er konkurransejenter 🙂
Jentesamling i Vik har nå vært arrangert i flere år på rad med suksess hver gang. En flott tradisjon å vedlikeholde videre.