Hovedterminliste 2021-2022

Styret i Norges Skiskytterforbund har i dag vedtatt hovedterminlisten for sesongen 2021-2022.

Flere detaljer omkring Rulleskicup vil bli klart i løpet av kort tid.

Dato Arrangement Øvelse/Renndag Sted/Arrangør
Fredag Lørdag Søndag
4-8. august Blinkfestivalen 2021 Sandnes
13.-15. august Rulleskicup 1 Sprint Kort normal
28.-29. august LM Rulleskiskyting
3.-5. september Rulleskicup 2 Sprint Sprint
17.-19. september NM Rulleskiskyting 2021 Sprint Fellesstart Lillehammer
12.-14. november Sesongstart Skiskyting Sprint Fellesstart Sjusjøen
22. – 28. november IBU Cup 1 Idre, Sverige
26.-28. november World Cup Biathlon Season Opening Kontiolahti, Finland
26.-28. november Norgescup 1 Sprint Fellesstart Geilo
29. nov – 5. desember World Cup 1 Östersund, Sverige
29. nov – 5. desember IBU Cup 2 Sjusjøen
6.-12. desember World Cup 2 Hochfilzen, Østerrike
10.-12. desember Norgescup 2 Senior
Norgescup 1 Junior
Mønstringsrenn VM junior for 18 og 19 år
Kretsrenn for K/M 17 år
Sprint Normal Lygna
13.-19. desember World Cup 3 Le grand Bornand, Frankrike
13.-19. desember IBU Cup 3 Obertilliach, Østerrike
3.-9. januar World Cup 4 Oberhof, Tyskland
3.-9. januar IBU Cup 4 Duszniki, Polen
7.-9. januar Norgescup 3 Senior
Norgescup 2 Junior
Norgescup 1 Ungdom
Fellesstart
Fellesstart
Sprint
Sprint
Sprint
Fellesstart
Os i Østerdalen
10.-16. januar World Cup 5 Rupolding, Tyskland
10.-15. januar IBU Cup 5 Brezno-Osrblie, Slovakia
14.-16. januar Bama Skiskytterfestival Trondheim Saupstad, Trondheim
17.-23. januar World Cup 6 Anterselva, Italia
21.-23. januar Norgescup 4 Senior
Norgescup 3 Junior
Norgescup 2 Ungdom
Sprint Kort normal Stryn
24.-30. januar EM Arber, Tyskland
28.-30. januar Bama Kvalfoss-sprinten Sprint Normal Holmenkollen
4.-20. februar OL Beijing, Kina
31. jan – 5. februar IBU Cup 6 Nove Mesto, Tsjekkia
5.-6. februar Kretsmesterskap – Anbefalt helg
10.-13. februar Norgescup 5 Senior
Norgescup 4 Junior
Norgescup 3 Ungdom
Supersprint NM
Mix-Stafett
Normal Målselv
17.-20. februar Hovedlandsrennet Normal Sprint Stafett Holmenkollen
20. feb – 3. mars VM Junior og Ungdom Soldier Hollow, USA
28. feb – 6. mars World Cup 7 Minsk, Hviterussland
28. feb – 6. mars IBU Cup 7 Lenzerheide, Sveits
5.-6. mars Bama Skiskytterfestival Bjerke Bjerke
5.-6. mars Landsdelsmesterskap
7.-13. mars World Cup 8 Otepää, Estland
7.-13. mars IBU Cup 8 Ridnaun, Italia
9.-13. mars NM for Ungdom og Junior
Norgescup 6 Senior
Norgescup 5 Junior
Norgescup 4 Ungdom
Fellesstart Sprint Stafett
(Kun ungdom
og junior)
Brumunddal
14.-20. mars World Cup 9 Holmenkollen
Bama Young Star Fellesstart Holmenkollen
24.-27. mars NM Senior / Norgescup 7 Sprint Fellesstart Stafett Vik
26. mars Norgescup finale for
Ungdom og Junior
Fellesstart Vik
1.-3. april Bama Liatoppen Skiskytterfestival Stafett Normal/Sprint Normal/Fellesstart Ål