Fullstendig terminliste med oversikt over alle nasjonale skiskytterarrangementer


Hovedterminliste:

  Arrangement  Øvelse Sted/arrangør
       
19.  – 21. juli Blink festivalen    Sandnes
14. – 16. sept NM rulleskiskyting sprint, jaktstart Holmenkollen 
16. – 18. nov Åpningsrenn-Mønstringsrenn sprint,
fellesstart
Beitostølen
23. – 25. nov IBU Cup 1 sprint, sprint Idre, SWE
24. – 25. nov DNB Cup 1 sprint , fellesstart Geilo
27. nov – 02. des World Cup 1   Østersund, SWE
29. nov – 01. des IBU Cup 2 normal, sprint Beitostølen
       
06. – 09. des World Cup 2   Hochfilzen, AUT
08. – 09. des DNB cup 2/
Statkraft Junior Cup 1
normal, sprint Lillehammer
(Vingrom IL)
12.  – 16. des World Cup 3   Pokljuka, SLO
14. – 16. des IBU Cup 3   Forni Avoltri, ITA
       
01. – 06. jan World Cup 4   Oberhof, GER
05. – 06. jan IBU Cup 4   Otepää, EST
05. – 06. jan DNB Cup 3/             
Statkraft Junior Cup 2
sprint, jaktstart Brumunddal
(MjøsSki)
08. – 13. jan World Cup 5   Rupholding, GER
10. -12. jan IBU Cup 5   Ostrov, RUS
12.-13.jan Bendit Skiskytterfestival   Markane
12. – 13. jan KM, alternativ 1    
16. – 20. jan World Cup 6   Antholz, ITA
19.-20. jan DNB Cup 4/
Statkraft junior Cup 3
supersprint, sprint Mo i Rana
(Bossmo&Ytteren)
22. jan – 3. feb VM junior   Obertilliach, AUT
26. – 27. jan LM    
       
01. – 03. feb IBU Cup 6   Martell, ITA
02. – 03. feb Bendit Kvalfoss-sprinten   Holmenkollen
06. – 17. feb VM senior   Nove Mesto, CZE
09. – 10. feb IBU Cup 7   Brezno – Osrblie, SVK
09. – 10. feb KM, alternativ 2    
09.  – 10. feb Bendit Skiskytterfestival   Trondheim
15. – 17. feb DNB Cup 5/ Statkraft Junior Cup 4
NM fellesstart for junior
NM mix-stafett
17år-senior
sprint, fellesstart, NM MIx-stafett Steinkjer
18.– 26. feb U26 EM normal, sprint, stafett Bansko, BUL
22. – 24. feb HL normal, sprint
stafett
Voss
27. feb – 03. mars World Cup 7 sprint, jaktstart
fellesstart
Holmenkollen
28. feb Statkraft Young Star fellesstart Holmenkollen
       
04. – 10. mars World Cup 8   Sochi, RUS
08. – 10. mars NM junior/ Statkraft Junior Cup 5
DNB Cup 6 fredag og lørdag

normal, sprint, stafett.

normal,  sprint

Tonstad
16. – 17. mars Bendit Skiskytterfestival   Bjerke
11. – 17. mars World Cup 9 sprint, jaktstart, fellesstart Khanty Mansiysk, RUS
19. – 24. mars NM senior, DNB Cup 7
Statkraft Junior Cup finale 6
normal, sprint, fellesstart stafett.
fellesstart 23.3
Dombås
25.-29. mars Militært VM   Annecy, FRA
       
05. – 07. april Bendit Liatoppen Skiskytterfestival stafett, sprint, normal Ål