Alle klubber i BSSK skal ha kvalifiserte trenere for yngre utøvere.

Trenerne i Buskerud skal ha en klar forståelse av NSSFs grunnleggende prinsipper for skytetrening og fysisk trening. Derfor vil BSSK:

  • Motivere klubbene til å gjennomføre skiskytterskoler.
  • Arrangere trener 2 kurs hvert år.
  • Motivere trenere til å ta videreutdanning på T3- og T4-nivå. Kretsen dekker deler av utgifter til T3 og T4.
  • Etablere samarbeid med Buskerud skikrets om trenerkurs.
  • Legge til rette for trenersamlinger.

Kretsens trenere T3 og T4

Navn Klubb E-post Kurs Kursår
Ivar Bjaadal Bødalen IF ivar.bjaadal@gmail.com T3 2013
Hanne G. Thoresen Hønefoss SSK hannegthoresen@gmail.com T4 2012
Hanne G. Thoresen Hønefoss SSK hannegthoresen@gmail.com T3 2007
Geir Hæreid IL Bever’n haereid@gmail.com T3 2008
Pernille Wiiger Opsahl Lier IL pernille.opsahl@gmail.com T3 2013
Runar Opsahl Lier IL runar.opsahl@gmail.com T3 2013
Dag Bjørndalen NTG Geilo dag.bjorndalen@ntg.no T4 2008
Halvor Jørstad NTG Geilo halvor.jorstad@ntg.no T4 2008
Nina Støvern Simostranda nina_stovern@hotmail.com T3 2013
Bjørn Roar Vee Simostranda IL brv@thiis.no T3 2008
Bjørnar Johannessen Simostranda IL bjornar.johannessen@gmail.com T3 2010
Elin Støvern Simostranda IL elinstovern@hotmail.com T3 2013
Jan Erik Buskerud Simostranda IL jp_rakkis@hotmail.com T3 2013
Jens Skjerven Simostranda IL jensrs@online.no  T3 2008
Lillian Grønhovd Simostranda IL lilliagr@online.no T3 2010
Marie Hov Svene IL marie_hov@hotmail.com T3 2014
Stian Fritz Dokken Svene IL stian.dokken@fmcti.com T4 2012
Stian Fritz Dokken Svene IL stian.dokken@fmcti.com T3 2009
Sverre Tjøntveit Svene IL sverre.t@bluezone.no T3 2008
Bjørn Ivar Killingberg Ål SSL bjorn@norgesbygg.no T3 2007