Alle klubber vil motta en e-post med brukernavn/passord og en link til hvor de skal registrere renn. Det er mulig allerede nå å registrere renn som gjennomføres fra 1. november 2015.
Registrering av renn
Brukerveiledning for å registrere renn
Hvis du skal registrere renn for din klubb og ikke fått e-post, ta kontakt med support@eqtiming.no

Styrket samarbeid med EQ timing
NSSFs terminliste vil nå bli driftet av EQ Timing AS, lisens vil fortsatt være i Sports Admin.
Vi opplever EQ timing som en positiv og fremtidsrettet samarbeidspartner, og ser frem til å styrke vårt samarbeid gjennom den nye terminlisten. 

Noen egenskaper/fordeler med den nye terminlisteløsningen

  • Nye maler gjør det raskt og enkelt å opprette arrangement i terminlisten.
  • Fjorårets arrangement kan kopieres. Det gjør det enda enklere å opprette nytt arrangement.
  • Enkelt å opprette flerdagers arrangement.
  • Arrangementslisten kan integreres i klubbens webside med filter som gjør at den bare viser klubbens egne arrangement og eventuelt samarbeidende klubbers arrangement. Dermed trenger man bare opprette arrangementet på ett sted for at det skal publiseres både i terminlisten og på klubbens egen webside. Man kan også legge til arrangement som ikke skal publiseres i terminlisten, også fra andre grener enn skiskyting.
  • Enkelt å sette opp påmelding samtidig som man oppretter arrangementet i terminlisten.
  • Ny visuell profil og enkelt søk i arrangementslisten.
  • Touch-vennlig arrangementsliste.
  • Et stort antall klubber som har benyttet påmeldings- og tidtakingstjenester fra EQ Timing kjenner allerede godt til systemet.

Full frihet rundt påmeldings- og tidtakingsleverandør
Ingen arrangement er like, og det er mange som har spesielle ønsker og behov. De fleste oppfylles av det nye systemet. NSSF har lagt stor vekt på at systemet skal være åpent og at klubbene skal ha full frihet i valg av påmeldings- og tidtakingsleverandør. I motsetning til den gamle terminlisteløsningen kan dere nå legge inn lenker til eksterne påmeldingsløsninger og til live- og resultatsider. Det har samtidig noen klare fordeler å benytte påmeldingsløsningen som er fullt integrert med terminlisten. 

Fordeler med EQ sitt NSSF tilpassede påmeldingssystem:

  • Deltakerne kan melde seg med sin NSSFs utøverprofil. Dette gjør påmeldingen enkel siden skjemaet er forhånds utfylt.
  • Klubbpåmelding gjør det enkelt for påmeldingsansvarlig å melde på utøvere
  • Påmelding med NSSF profil eller klubbpåmelding sikrer at utøverne alltid er påmeldt som samme person.
  • Enklere for tidtakere. Automatisk lisenskontroll
  • Automatisk rapportering og oppgjør av engangslisenser til NSSF
  • Lav kostnad for arrangør (ingen kredittkortprovisjon).
  • Støtter både faktura og kortbetaling. All oppfølging av fakturaer (også inkasso) håndteres av løsningen. Klubben er derfor garantert å få pengene fra alle gyldige påmeldinger.
  • Tilgang til kundeservice for utøvere som trenger hjelp med påmelding. Dette gir mindre jobb for klubben.
  • Man kan legge klubbens egen grafikk på påmeldingssiden eller integrere den i klubbens websiden.

Rennregistrering i SportsAdmin stenger
Endringen innebærer at alle skiskytterrenn som skal inn i terminlisten for 2015/2016 sesongen skal opprettes i den nye terminlisteløsningen. De skal ikke lenger opprettes i SportsAdmin.

Har du spørsmål eller innspill til ny arrangementsløsning?
Ta kontakt med vegar.rolfsrud@skiskyting.no, Arrangementskonsulent i Norges Skiskytterforbund.

 

Skrevet av NSSF den 20. okt 2015