Uttak WC runde 1, 2 og 3, og IBU-Cup 1

Uttaket til Word Cup runde 1, 2 og 3 og IBU-Cup runde 1 er nå klare.

Norges skiskytterforbund har gjort følgende uttak til:

  • WC 1 Østersund 22 november-1 desember 
  • WC 2 Hochfilzen 2-8 desember 
  • WC 3 Le Grand Bornand 9-15 desember
  • IBU-cup 1 i Idre 21-24 november.
  • IBU-cup 2 i Beitostølen 27 november-1 desember

World Cup 1 Østersund 22. november – 1. desember 

Kvinner:
Tora Berger – Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff – Fossum IF
Hilde Fenne – Voss SSL
Ann Kristin Aafedt Flatland – Vik IL  
Elise Ringen – Meråker SSK
Synnøve Solemdal – Tingvoll IL

Reserve: 
Marte Olsbu – Froland IL

Menn:
Ole Einar Bjørndalen – Simostranda IL
Johannes Thingnes Bø – Markane IL
Tarjei Bø – Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen – Geilo IL  
Henrik L’Abée-Lund – Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen – Trondhjems Skiskyttere

Reserver: 
Alexander Os – Ishavslaget  20 km 
Lars Berger – Dombås IL Sprint/jakt

Word Cup 2 Hochfilzen 2.-8. desember 

Kvinner:
Tora Berger – Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff – Fossum IF
Elise Ringen – Meråker SSK
Ann Kristin Aafedt Flatland – Vik IL  
Synnøve Solemdal – Tingvoll IL
Fanny Welle-Strand Horn – Oslo SSL

Menn:
Lars Berger – Dombås IL
Ole Einar Bjørndalen – Simostranda IL
Henrik L’Abée-Lund – Oslo SSL
Tarjei Bø – Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen – Geilo IL 
Emil Hegle Svendsen – Trondhjems Skiskyttere

Reserver til troppene tas ut etter IBU-cup 2 Beito/ World Cup 1 Østersund

World Cup 3 Le Grand Bornand 9.-15. desember

Kvinner:
Tora Berger – Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff – Fossum IF
Marte Olsbu – Froland IL
Synnøve Solemdal – Tingvoll IL

Menn:
Johannes Thingnes Bø – Markane IL

Resterende tropper tas ut innen 2. desember

IBU-cup 1 Idre 21. og 24. november

Kvinner:
Fanny Welle-Strand Horn – Oslo SSL
Frida Strand Kristoffersen – Tromsø SSL
Marte Olsbu – Froland IL
Bente Losgård Landheim – Tynset IF
Kaia Wøien Nicolaisen – Asker SK
Elise Ringen – Meråker SSK

Reserver: 
Marion Rønning Huber – Tynset IF
Marie Nørstebø – Svene IL

Menn:
Lars Berger – Dombås IL
Lars Helge Birkeland – Birkenes IL  
Erlend Øvereng Bjøntegaard – Bevern IL
Håvard Gutubø Bogetveit – Førde IL
Vetle Ravnsborg Gurigard – Vingrom IL
Alexander Os – Ishavslaget

Reserver:  
Martin Eng – Nittedal SSL
Kristoffer Langøien Skjelvik – Os IL