Norges skiskytterforbund har gjort følgende uttak til: WC 1 Østersund 24. november - 2. desember, WC 2 Hochfilzen 5. - 9. desember, IBU Cup 1 i Idre 23. - 25. november, IBU Cup 2 i Beitostølen 29. november - 1. desember.

WC 1 Østersund 24. november – 2. desember

Kvinner:
Tora Berger Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF
Hilde Fenne Voss SSL (sprint + jakt)
Fanny Welle-Strand Horn Oslo SSL
Elise Ringen Meråker SSK
Synnøve Solemdal Tingvoll IL
Marte Olsbu Froland IL (15 km)

Menn:
Lars Helge Birkeland Birkenes IL (20 km)
Erlend Øvereng Bjøntegaard Bevern IL
Ole Einar Bjørndalen Simostranda IL
Lars Berger Dombås IL
Vetle Sjåstad Christiansen Geilo IL (sprint + jakt)
Henrik L`Abée-Lund Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere

WC 2 Hochfilzen 5. – 9. desember

Kvinner:
Tora Berger Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF
Hilde Fenne Voss SSL
Synnøve Solemdal Tingvoll IL

2 løpere til tas ut etter IBU-cup 1+2 og WC 1

Menn:
Erlend Øvereng Bjøntegaard Bevern IL
Ole Einar Bjørndalen Simostranda IL
Vetle Sjåstad Christiansen Geilo IL
Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere

2 løpere til tas ut etter IBU-cup 1+2 og WC 1

IBU-cup i Idre 26. – 27. november

Kvinner:
Hilde Fenne Voss SSL (sprint lørdag)
Marie Hov Svene IL (sprint søndag)
Jori Mørkve Eldar IL
Marte Olsbu Froland IL
Thekla Brun-Lie Oslo SSL
Bente Losgård Landheim Tynset IF
Maren Wangensteen Vestre Slidre IL

Menn:
Frode Andresen Hønefoss SSK
Jan Olav Bjørn Gjermundshaug Alvdal IL
Vegard Bjørn Gjermundshaug Alvdal IL
Ronny Hafsås Stårheim IL
Lars Helge Birkeland Birkenes IL (sprint lørdag)
Dag Erik Kokkin Åsnes SSL (sprint søndag)
Erling Aalvik Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb

IBU-cup 2 i Beitostølen 29. november – 1. desember

Kvinner:
Jori Mørkve Eldar IL
Thekla Brun-Lie Oslo SSL
Bente Losgård Landheim Tynset IF
Maren Wangensteen Vestre Slidre IL

4 løpere til tas ut etter IBU-cup 1 i Idre og DnB-cup 1 på Geilo 23. – 25. november

Menn:
Frode Andresen Hønefoss SSK
Rune Brattsveen Nordre Land IL
Jan Olav Bjørn Gjermundshaug Alvdal IL
Ronny Hafsås Stårheim IL
Alexander Os Ishavslaget

3 løpere til tas ut etter IBU-cup 1 i Idre og DnB-cup 1 på Geilo 23. – 25. november