Uttak World Cup 4, 5 og 6 og IBU Cup 4 og 5

Norges skiskytterforbund har gjort følgende uttak til WC og IBU Cup i januar.

WC 4 Oberhof 2-6 januar

Kvinner:
Tora Berger Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF
Hilde Fenne Voss SSL
Fanny Welle-Strand Horn Oslo SSL
Bente Losgård Landheim Tynset IF
Synnøve Solemdal Tingvoll IL

Reserve:
Marte Olsbu Froland IL

Menn:
Lars Berger Dombås IL
Erlend Øvereng Bjøntegaard Bevern IL
Ole Einar Bjørndalen Simostranda IL
Tarjei Bø Markane IL
Henrik L`Abée-Lund Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere

Reserve:
Lars Helge Birkeland Birkenes IL

WC 5 Ruhpolding 9-13 januar

Kvinner:
Tora Berger Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF
Hilde Fenne Voss SSL
Ann Kristin Aafedt Flatland Vik IL
Fanny Welle-Strand Horn Oslo SSL
Synnøve Solemdal Tingvoll IL

Reserve:
Marte Olsbu Froland IL

Menn:
Lars Berger Dombås IL
Erlend Øvereng Bjøntegaard Bevern IL
Ole Einar Bjørndalen Simostranda IL
Tarjei Bø Markane IL
Henrik L`Abée-Lund Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere

Reserve:
Lars Helge Birkeland Birkenes IL

WC 6 Anterselva 16-20 januar

Kvinner:
Tora Berger Dombås IL
Ann Kristin Aafedt Flatland Vik IL
Bente Losgård Landheim Tynset IF
Synnøve Solemdal Tingvoll IL

Resterende tropp tas ut fortløpende etter WC 4+5 og IBU-cup 4+5

Menn:
Lars Helge Birkeland Birkenes IL
Ole Einar Bjørndalen Simostranda IL
Henrik L`Abée-Lund Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere

Resterende tropp tas ut fortløpende etter WC 4+5 og IBU-cup 4+5

Uttak IBU-cup 4 Otepaa 4-6 januar

Kvinner:
Thekla Brun-Lie Oslo SSL
Jori Mørkve Eldar IL
Ane Skrove Nossum Stiklestad IL
Marte Olsbu Froland IL
Elise Ringen Meråker SSK
Maren Wangensteen Vestre Slidre IL

Reserve:
Vilde Ravnsborg Gurigaard Vingrom IL

Menn:
Lars Helge Birkeland Birkenes IL
Johannes Tingnes Bø Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen Geilo IL
Alexander Os Ishavslaget
Torstein Stenersen Målselv IL
Christian Sæten Nittedal SSL

Reserve:
Dag Erik Kokkin Åsnes SSL

IBU-cup 5 Ostrov 8-12 januar

Kvinner:
Vilde Ravnsborg Gurigaard Vingrom IL
Jori Mørkve Eldar IL
Ane Skrove Nossum Stiklestad IL
Marte Olsbu Froland IL
Elise Ringen Meråker SSK
Maren Wangensteen Vestre Slidre IL

Reserve:
Hanne Tingelstad Tingelstad IL

Menn:
Martin Eng Nittedal SSL
Jan Olav Bjørn Gjermundshaug Alvdal IL
Dag Erik Kokkin Åsnes SSL
Alexander Os Ishavslaget
Torstein Stenersen Målselvs Skiskyttere
Christian Sæten Nittedal SSL

Reserve:
Tora Berger.pngRune Brattsveen Nordre Land IL