event burgee venue burgee

Statkraft Youngstar jenter region øst 2013

Statkraft Youngstar jenter region øst 2013

Overall

Sailed:5, Discards:1, To count:4, Entries:50, Scoring system:My scoring system
Rank Klasse Navn Klubb ØM Sprint ØM Normal Kvalfoss Sprint Kvalfoss Normal HL Normal Total Nett Notes
1st   Ida Lien Simostranda IL 2 (9) 1 1 3 16 7  
2nd   Kirsten Daae Wiig Ullensaker SK 3 4 (5) 2 2 16 11  
3rd   Silje Gløtheim Røros IL 1 (6) 6 5 4 22 16  
4th   Kristiane Holm Simostranda IL 6 3 4 3 (7) 23 16  
5th   Nora Huken Mathiesen Ullensaker SK (11) 2 3 7 8 31 20  
6th   Ingrid Grue Kvikne IL 4 1 8 8 (11) 32 21  
7th   Margit SØrensen Fet SK 5 (13) 9 6 6 39 26  
8th   Stine Eggen Person Vingrom IL 10 15 7 (20) 13 65 45  
9th   Synne Findal Skar Sannidal IL 15 (24) 14 10 10 73 49  
10th   Kristin Sandbæk ØstreToten SKilag 14 14 11 13 (16) 68 52  
11th   Sara Sundli Sor-ELvdal SK 16 8 19 12 (20) 75 55  
12th   Siri Moholth Bevern IL 20 10 16 9 (34) 89 55  
13th   Kristina SKjevdal Røros IL (DNC) DNC 2 4 5 111 61  
14th   Pernille Lintho Ruud Fet SK 19 7 (DNC) 24 14 114 64  
15th   Tiril Ruud Bråten Ullensaker SK 12 17 17 (19) 18 83 64  
16th   Mari Wetterhus Svene IL (23) 16 12 16 21 88 65  
17th   Katrine Seim Geilo IL 7 12 (DNC) DNC 1 120 70  
18th   Elin Fossum Rye Asker SK (29) 20 13 11 27 100 71  
19th   Emilie Austad Nittedal SSL 22 22 15 13 (23) 95 72  
20th   Mathea Tofte Vingrom IL 8 5 10 (DNC) DNC 123 73  
21st   Marie Kvistad Vee Simostranda IL 13 30 20 15 (32) 110 78  
22nd   Ane Einbu Baugerød Bevern IL (36) 23 23 25 9 116 80  
23rd   Berit Bjørkevoll Nittedal SSL (31) 28 21 17 17 114 83  
24th   Maja Arnekleiv Dombås IL 18 11 29 28 (33) 119 86  
25th   Marte Konstanse Haugen Nittedal SSL 25 18 27 23 (37) 130 93  
26th   Ruth-Emily Vinger ØstreToten SKilag 9 21 (DNC) DNC 15 145 95  
27th   Julie Ekensteen Bjørnstad Fossum IF (30) 26 22 18 30 126 96  
28th   Liv Kleiv Simostranda IL 17 (DNC) 18 DNC 12 147 97  
29th   Synne Nesse Fet SK 20 19 31 27 (35) 132 97  
30th   Johanna Fjerdingen Moan Røros IL (36) 31 25 22 31 145 109  
31st   Caroline Øyhus Nordre Land IL 34 25 30 (DNC) 22 161 111  
32nd   Anne-Guro Bekken Kvikne IL 25 32 (DNC) 30 25 162 112  
33rd   Inka Ebner Svene IL 33 26 26 32 (36) 153 117  
34th   Ine Skjellum Søndre Ål Sportklubb 38 29 24 28 (39) 158 119  
35th   Stina Brattegard Ål SSL (DNC) DNC 28 26 19 173 123  
36th   Emilie Melås Drangedal IL 32 34 34 31 (42) 173 131  
37th   Ida Gotaas Buøen Fossum IF 28 33 (DNC) 21 DNC 182 132  
38th   Tilla Farnes Hennum Lier IL 24 35 (DNC) DNC 24 183 133  
39th   Liv Unni Rønning Storli Kvikne IL (DNC) DNC 32 33 28 193 143  
40th   Petrine Lande Koteng Fossum IF 40 38 37 34 (43) 192 149  
41st   Hanna E Andersen Simostranda IL 27 36 (DNC) DNC DNC 213 163  
42nd   Hege Kittelsen Idretslaget Dyre Vaa (DNC) DNC 38 35 40 213 163  
43rd   Erin Øen Eriksen Hønefoss SSK (DNC) DNC DNC DNC 26 226 176  
44th   Silje Johannessen Simostranda IL 35 (DNC) DNC DNC 41 226 176  
45th   MAren Tveiten Rilvaag Bevern IL 39 37 (DNC) DNC DNC 226 176  
46th   Live Bendixby Simostranda IL (DNC) DNC DNC DNC 29 229 179  
47th   Camilla Lie Oslo SSL (DNC) DNC 33 DNC DNC 233 183  
48th   Malene Tangen Pedersen Oslo SSL (DNC) DNC 35 DNC DNC 235 185  
49th   EIrin Marie Syvertsen Oslo SSL (DNC) DNC 36 DNC DNC 236 186  
50th   Inger Brenna Skrautvål IL (DNC) DNC DNC DNC 38 238 188  

ØM Sprint

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1   Silje Gløtheim Røros IL 1 1  
2   Ida Lien Simostranda IL 2 2  
3   Kirsten Daae Wiig Ullensaker SK 3 3  
4   Ingrid Grue Kvikne IL 4 4  
5   Margit SØrensen Fet SK 5 5  
6   Kristiane Holm Simostranda IL 6 6  
7   Katrine Seim Geilo IL 7 7  
8   Mathea Tofte Vingrom IL 8 8  
9   Ruth-Emily Vinger ØstreToten SKilag 9 9  
10   Stine Eggen Person Vingrom IL 10 10  
11   Nora Huken Mathiesen Ullensaker SK 11 11  
12   Tiril Ruud Bråten Ullensaker SK 12 12  
13   Marie Kvistad Vee Simostranda IL 13 13  
14   Kristin Sandbæk ØstreToten SKilag 14 14  
15   Synne Findal Skar Sannidal IL 15 15  
16   Sara Sundli Sor-ELvdal SK 16 16  
17   Liv Kleiv Simostranda IL 17 17  
18   Maja Arnekleiv Dombås IL 18 18  
19   Pernille Lintho Ruud Fet SK 19 19  
20   Siri Moholth Bevern IL 20 20  
20   Synne Nesse Fet SK 20 20  
22   Emilie Austad Nittedal SSL 22 22  
23   Mari Wetterhus Svene IL 23 23  
24   Tilla Farnes Hennum Lier IL 24 24  
25   Marte Konstanse Haugen Nittedal SSL 25 25  
25   Anne-Guro Bekken Kvikne IL 25 25  
27   Hanna E Andersen Simostranda IL 27 27  
28   Ida Gotaas Buøen Fossum IF 28 28  
29   Elin Fossum Rye Asker SK 29 29  
30   Julie Ekensteen Bjørnstad Fossum IF 30 30  
31   Berit Bjørkevoll Nittedal SSL 31 31  
32   Emilie Melås Drangedal IL 32 32  
33   Inka Ebner Svene IL 33 33  
34   Caroline Øyhus Nordre Land IL 34 34  
35   Silje Johannessen Simostranda IL 35 35  
36   Ane Einbu Baugerød Bevern IL 36 36  
36   Johanna Fjerdingen Moan Røros IL 36 36  
38   Ine Skjellum Søndre Ål Sportklubb 38 38  
39   MAren Tveiten Rilvaag Bevern IL 39 39  
40   Petrine Lande Koteng Fossum IF 40 40  

ØM Normal

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1   Ingrid Grue Kvikne IL 1 1  
2   Nora Huken Mathiesen Ullensaker SK 2 2  
3   Kristiane Holm Simostranda IL 3 3  
4   Kirsten Daae Wiig Ullensaker SK 4 4  
5   Mathea Tofte Vingrom IL 5 5  
6   Silje Gløtheim Røros IL 6 6  
7   Pernille Lintho Ruud Fet SK 7 7  
8   Sara Sundli Sor-ELvdal SK 8 8  
9   Ida Lien Simostranda IL 9 9  
10   Siri Moholth Bevern IL 10 10  
11   Maja Arnekleiv Dombås IL 11 11  
12   Katrine Seim Geilo IL 12 12  
13   Margit SØrensen Fet SK 13 13  
14   Kristin Sandbæk ØstreToten SKilag 14 14  
15   Stine Eggen Person Vingrom IL 15 15  
16   Mari Wetterhus Svene IL 16 16  
17   Tiril Ruud Bråten Ullensaker SK 17 17  
18   Marte Konstanse Haugen Nittedal SSL 18 18  
19   Synne Nesse Fet SK 19 19  
20   Elin Fossum Rye Asker SK 20 20  
21   Ruth-Emily Vinger ØstreToten SKilag 21 21  
22   Emilie Austad Nittedal SSL 22 22  
23   Ane Einbu Baugerød Bevern IL 23 23  
24   Synne Findal Skar Sannidal IL 24 24  
25   Caroline Øyhus Nordre Land IL 25 25  
26   Julie Ekensteen Bjørnstad Fossum IF 26 26  
26   Inka Ebner Svene IL 26 26  
28   Berit Bjørkevoll Nittedal SSL 28 28  
29   Ine Skjellum Søndre Ål Sportklubb 29 29  
30   Marie Kvistad Vee Simostranda IL 30 30  
31   Johanna Fjerdingen Moan Røros IL 31 31  
32   Anne-Guro Bekken Kvikne IL 32 32  
33   Ida Gotaas Buøen Fossum IF 33 33  
34   Emilie Melås Drangedal IL 34 34  
35   Tilla Farnes Hennum Lier IL 35 35  
36   Hanna E Andersen Simostranda IL 36 36  
37   MAren Tveiten Rilvaag Bevern IL 37 37  
38   Petrine Lande Koteng Fossum IF 38 38  

Kvalfoss Sprint

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1   Ida Lien Simostranda IL 1 1  
2   Kristina SKjevdal Røros IL 2 2  
3   Nora Huken Mathiesen Ullensaker SK 3 3  
4   Kristiane Holm Simostranda IL 4 4  
5   Kirsten Daae Wiig Ullensaker SK 5 5  
6   Silje Gløtheim Røros IL 6 6  
7   Stine Eggen Person Vingrom IL 7 7  
8   Ingrid Grue Kvikne IL 8 8  
9   Margit SØrensen Fet SK 9 9  
10   Mathea Tofte Vingrom IL 10 10  
11   Kristin Sandbæk ØstreToten SKilag 11 11  
12   Mari Wetterhus Svene IL 12 12  
13   Elin Fossum Rye Asker SK 13 13  
14   Synne Findal Skar Sannidal IL 14 14  
15   Emilie Austad Nittedal SSL 15 15  
16   Siri Moholth Bevern IL 16 16  
17   Tiril Ruud Bråten Ullensaker SK 17 17  
18   Liv Kleiv Simostranda IL 18 18  
19   Sara Sundli Sor-ELvdal SK 19 19  
20   Marie Kvistad Vee Simostranda IL 20 20  
21   Berit Bjørkevoll Nittedal SSL 21 21  
22   Julie Ekensteen Bjørnstad Fossum IF 22 22  
23   Ane Einbu Baugerød Bevern IL 23 23  
24   Ine Skjellum Søndre Ål Sportklubb 24 24  
25   Johanna Fjerdingen Moan Røros IL 25 25  
26   Inka Ebner Svene IL 26 26  
27   Marte Konstanse Haugen Nittedal SSL 27 27  
28   Stina Brattegard Ål SSL 28 28  
29   Maja Arnekleiv Dombås IL 29 29  
30   Caroline Øyhus Nordre Land IL 30 30  
31   Synne Nesse Fet SK 31 31  
32   Liv Unni Rønning Storli Kvikne IL 32 32  
33   Camilla Lie Oslo SSL 33 33  
34   Emilie Melås Drangedal IL 34 34  
35   Malene Tangen Pedersen Oslo SSL 35 35  
36   EIrin Marie Syvertsen Oslo SSL 36 36  
37   Petrine Lande Koteng Fossum IF 37 37  
38   Hege Kittelsen Idretslaget Dyre Vaa 38 38  

Kvalfoss Normal

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1   Ida Lien Simostranda IL 1 1  
2   Kirsten Daae Wiig Ullensaker SK 2 2  
3   Kristiane Holm Simostranda IL 3 3  
4   Kristina SKjevdal Røros IL 4 4  
5   Silje Gløtheim Røros IL 5 5  
6   Margit SØrensen Fet SK 6 6  
7   Nora Huken Mathiesen Ullensaker SK 7 7  
8   Ingrid Grue Kvikne IL 8 8  
9   Siri Moholth Bevern IL 9 9  
10   Synne Findal Skar Sannidal IL 10 10  
11   Elin Fossum Rye Asker SK 11 11  
12   Sara Sundli Sor-ELvdal SK 12 12  
13   Kristin Sandbæk ØstreToten SKilag 13 13  
13   Emilie Austad Nittedal SSL 13 13  
15   Marie Kvistad Vee Simostranda IL 15 15  
16   Mari Wetterhus Svene IL 16 16  
17   Berit Bjørkevoll Nittedal SSL 17 17  
18   Julie Ekensteen Bjørnstad Fossum IF 18 18  
19   Tiril Ruud Bråten Ullensaker SK 19 19  
20   Stine Eggen Person Vingrom IL 20 20  
21   Ida Gotaas Buøen Fossum IF 21 21  
22   Johanna Fjerdingen Moan Røros IL 22 22  
23   Marte Konstanse Haugen Nittedal SSL 23 23  
24   Pernille Lintho Ruud Fet SK 24 24  
25   Ane Einbu Baugerød Bevern IL 25 25  
26   Stina Brattegard Ål SSL 26 26  
27   Synne Nesse Fet SK 27 27  
28   Maja Arnekleiv Dombås IL 28 28  
28   Ine Skjellum Søndre Ål Sportklubb 28 28  
30   Anne-Guro Bekken Kvikne IL 30 30  
31   Emilie Melås Drangedal IL 31 31  
32   Inka Ebner Svene IL 32 32  
33   Liv Unni Rønning Storli Kvikne IL 33 33  
34   Petrine Lande Koteng Fossum IF 34 34  
35   Hege Kittelsen Idretslaget Dyre Vaa 35 35  

HL Normal

Start:Start 1, Finishes:Place
Rank Klasse Navn Klubb Place Nett Notes
1   Katrine Seim Geilo IL 1 1  
2   Kirsten Daae Wiig Ullensaker SK 2 2  
3   Ida Lien Simostranda IL 3 3  
4   Silje Gløtheim Røros IL 4 4  
5   Kristina SKjevdal Røros IL 5 5  
6   Margit SØrensen Fet SK 6 6  
7   Kristiane Holm Simostranda IL 7 7  
8   Nora Huken Mathiesen Ullensaker SK 8 8  
9   Ane Einbu Baugerød Bevern IL 9 9  
10   Synne Findal Skar Sannidal IL 10 10  
11   Ingrid Grue Kvikne IL 11 11  
12   Liv Kleiv Simostranda IL 12 12  
13   Stine Eggen Person Vingrom IL 13 13  
14   Pernille Lintho Ruud Fet SK 14 14  
15   Ruth-Emily Vinger ØstreToten SKilag 15 15  
16   Kristin Sandbæk ØstreToten SKilag 16 16  
17   Berit Bjørkevoll Nittedal SSL 17 17  
18   Tiril Ruud Bråten Ullensaker SK 18 18  
19   Stina Brattegard Ål SSL 19 19  
20   Sara Sundli Sor-ELvdal SK 20 20  
21   Mari Wetterhus Svene IL 21 21  
22   Caroline Øyhus Nordre Land IL 22 22  
23   Emilie Austad Nittedal SSL 23 23  
24   Tilla Farnes Hennum Lier IL 24 24  
25   Anne-Guro Bekken Kvikne IL 25 25  
26   Erin Øen Eriksen Hønefoss SSK 26 26  
27   Elin Fossum Rye Asker SK 27 27  
28   Liv Unni Rønning Storli Kvikne IL 28 28  
29   Live Bendixby Simostranda IL 29 29  
30   Julie Ekensteen Bjørnstad Fossum IF 30 30  
31   Johanna Fjerdingen Moan Røros IL 31 31  
32   Marie Kvistad Vee Simostranda IL 32 32  
33   Maja Arnekleiv Dombås IL 33 33  
34   Siri Moholth Bevern IL 34 34  
35   Synne Nesse Fet SK 35 35  
36   Inka Ebner Svene IL 36 36  
37   Marte Konstanse Haugen Nittedal SSL 37 37  
38   Inger Brenna Skrautvål IL 38 38  
39   Ine Skjellum Søndre Ål Sportklubb 39 39  
40   Hege Kittelsen Idretslaget Dyre Vaa 40 40  
41   Silje Johannessen Simostranda IL 41 41  
42   Emilie Melås Drangedal IL 42 42  
43   Petrine Lande Koteng Fossum IF 43 43  

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DNCDid not come to the starting area50

www.skiskyting.no

www.skiskyting.no

Sailwave Scoring Software 1.94 Build 29
www.sailwave.com